Marta Lubos z TKS Karate Tarnowskie Góry zajęła drugie miejsce na zawodach w Szwajcarii

WAW
Marta Lubos (po prawej) w walce eliminacyjnej
Marta Lubos (po prawej) w walce eliminacyjnej ARC
Marta Lubos (TKS Karate Tarnowskie Góry) zdobyła srebrny medal podczas Otwartych Mistrzostw Szwajcarii w karate kyokushinkai w kategorii wagowej do 65 kg seniorek.

Lubos pokonała najpierw Tinę Johansen (Norwegia), a w ćwierćfinale Nocole Bigler (Szwajcaria). W półfinale natrafiła na Holenderkę Francis Harnas, która wygrała wcześniej ze Szwedką Cecillią Wallin, wicemistrzynią Europy. Walka z Harnas była bardzo wyrównana i w normalnym czasie nie przyniosła rozstrzygnięcia. W dogrywce tarnogórzanka osiągnęła wyraźną przewagę i zwyciężyła jednogłośnym werdyktem sędziowskim.

W finale naprzeciw zawodniczki TKS-u stanęła kolejna Holenderka, Priscilla Lambregtse. Po 3 minutowej walce, jak po 2 minutowej dogrywce sędziowie stale pokazywali remis. Ponieważ waga obu zawodniczek była jednakowa, zarządzono drugą dogrywkę, którą stosunkiem głosów 3:1 wygrała Holenderka. Srebrny medal Lubos uzupełniła prestiżowa nagroda Best Technique dla najlepszej technicznie zawodniczki.

– Zdobyty medal potwierdza wysoką formę Marty. Jako 18-latka pierwszy sezon startuje z seniorkami, a w szóstym w tym roku starcie zdobyła już piąty medal. Jest też wicemistrzynią Europy w kategorii juniorek – mówi Bogdan Lubos, trener i ojciec Marty.

Startujący w mistrzostwach Patryk Wojnar odpadł w ćwierćfinale, ale dla tego zawodnika najważniejszym tegorocznym startem będą październikowe mistrzostwa świata w Tokio. W zawodach wystartowało 71 zawodników z 14 krajów. Udział w tych zawodach zakończył starty karateków w pierwszej części sezonu. Po krótkim urlopie, rozpoczną oni 15 lipca przygotowania do jesiennych startów.