MKS Park Wodnny z Tarnowskich Gór, najlepszą drużyną Mistrzostw Śląska

Tomasz Klyta
MKS Park Wodny rocznik 2006 zdominował Mistrzostwa Śląska
MKS Park Wodny rocznik 2006 zdominował Mistrzostwa Śląska MKS Park Wodny
MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, zajął pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji Mistrzostw Śląska rocznika 2006. Zawody odbyły się w Gliwicach na basenie "Olimpijczyka".

Wiktoria Polaczek z tarnogórskiej drużyny zdobyła dwa złote medale: 50 m stylem motylkowym, 200 stylem dowolnym, dwa srebra: 100 m stylem dowolnym i 100 motylem. Zajmując tym samym 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się jej koleżanka z MKS Park Wodny, Martyna Kasińska. Zdobyła ona złoto na dystansie 100m stylem zmiennym, srebro na 50 m klasykiem, brąz na 100m klasykiem i a także zajęła 4. miejsce w wyścigu na 100m stylem grzbietowym.

Wiktor Paczula z MKS Park Wodny, okazał się indywidualnie najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Zajął 1. miejsce na 50m motylem, 100m motylem, 100m dowolnym i 200m dowolnym, poprawiając jednocześnie rekordy śląska na dystansie 50m i 100m stylem motylkowym.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Wiktoria Polaczek, Martyna Kasińska, Natalia Nikiel oraz Natalia Piesek zajęła 6. miejsce w wyścigu 4x50m style dowolnym oraz 6. miejsce 4x50m stylem zmiennym.

MKS Park Wodny został sklasyfikowany jako najlepsza drużyna zawodów.