Polecamy

GARNITUR TATY LUB MŁODSZEGO BRATA
[3/13]

GARNITUR TATY LUB MŁODSZEGO BRATA

Niejedną rozmowę kwalifikacyjną zdążył już popsuć źle dobrany garnitur. Z jednej strony rekruterzy skarżą się na zbyt małe garnitury, które mogłyby wskazywać na to, że osoby ubiegające się o pracę skorzystały z dwuczęściowego zestawu, który kupiły na maturę. Z drugiej zaś mamy do czynienia zza dużymi garniturami, które nie dość, że nieefektownie powiększają męską sylwetkę, to jeszcze wyglądają po prostu niechlujnie.

DOBRE PRAKTYKI:
Przynajmniej jeden dobrze dobrany garnitur powinien się znaleźć w każdej męskiej szafie. Nogawki spodni powinny opadać na eleganckie obuwie bez załamania. Marynarka nie powinna ani opinać, ani wisieć na sylwetce. NIGDY nie zapinaj ostatniego, dolnego guzika. Do garnituru dobierz koszulę w kolorze białym lub jasnym (beżowym, różowym, błękitnym). Na rekrutację do pracy, w której nie obowiązuje sztywny dress code możesz również wybrać koszulę w drobne wzory

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, szczególnie jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną. Z jednej strony my poznajemy pracodawcę, z drugiej to pracodawca oceni nas. Na rozmowie o pracę staramy się wypaść dobrze i pokazać się z jak najlepszej strony. Zdarzają się jednak wpadki. Ucz się na cudzych błędach, żeby nie popełniać własnych. Sprawdź, czego NIE ZAKŁADAĆ na rozmowę kwalifikacyjną.

Najnowsze wiadomości

reklama