Niesamowity sukces tarnogórskich kajakarek!

Aleksandra Łyś, Oliwia Bonna, Marta Ścigała i Julia Lis (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło) zdobyły złoty medal w wyścigu na 2000 m w K-4 podczas mistrzostw Polski młodzików w kajakarstwie, rozgrywanych na Brdzie-Ujściu w Bydgoszczy

Złoty medal na 2000 m w K-1 wywalczył również ich kolega klubowy, Dionizy Plaza, który wszedł do finału z najlepszym czasem eliminacji i wygrywał z przewagą ponad 10 sekund nad drugim na mecie Maciejem Rogodą (MKKS Gorzów). - Dyzio był już w tym roku dwukrotnym złotym medalistą MP, wygrywając wcześniej długodystansowe mistrzostwa Polski i mistrzostwa Polski w maratonie. Tytuł mistrzyń obroniła też czwórka dziewcząt, choć muszą pływać na kajaku, pożyczonym z UKS "4" Katowice - mówi Klaudiusz Kokot, trener Olimpijczyka.

Medal brązowy na 2000 m wypływała również dwójka kajakowa Łyś-Ścigała. Pecha miała Julia Lis, która wygrała eliminacje w K-1 z przewagą ponad 15 sek. nad drugą zawodniczką eliminacji, Karoliną Tomaszewską (Warta Poznań) i w finale wywróciła się tuż po starcie.

W swoim pierwszym starcie na MP dobrze spisali się kanadyjczycy Remigiusz Mrozek i Daniel Plaza, którzy na 2000 m z wynikiem 9:36,83 min. zajęli piąte miejsce wśród młodzików młodszych. W grupie o rok starszych kajakarzy na piątej pozycji przypłynęli Dionizy Plaza i Szymon Dyszy (K-2). Wśród młodziczek młodszych Oliwia Bonna finiszowała w finale A na 9 miejscu. W kanadyjkach Szymon Choroba był ósmy, a Maciej Andrzejczak osiemnasty. Obaj wystartowali również w C-2 zajmując w silnej stawce dobre, szóste miejsce. Pod koniec zawodów siódme miejsce wywalczyli jeszcze na czwórce Paweł Czaja, Daniel Plaza, Dyszy i Mrozek. W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zajął drugie miejsce. Medalowy plon uzupełniają trofea zdobyte podczas rozgrywanych równolegle mistrzostw Polski weteranów. Złote medale na 500 m zdobyli Henryk Czernik (C-1), Marcin Błasiok i Marek Choroba (K-2) oraz Błasiok, Choroba, Andrzej Słota i Bogdan Wajda "czwórce". Dodatkowo w K-1 Choroba był drugi, a Słota trzeci.