Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród deszczowy powstał w Tarnowskich Górach. Znajduje się na terenie osiedla Przyjaźń

OPRAC.:
Szymon Bijak
Szymon Bijak
Ogród deszczowy powstał w Tarnowskich Górach. Znajduje się na terenie osiedla Przyjaźń
Ogród deszczowy powstał w Tarnowskich Górach. Znajduje się na terenie osiedla Przyjaźń mat. prasowe
W Tarnowskich Górach, a konkretnie na terenie osiedla Przyjaźń, powstał ogród deszczowy. Składa się na niego różnorodna roślinność i specjalnie zaprojektowana kamienna rzeka. To właśnie ona zatrzymuje wodzę w obszarze. Wszystko po to, aby przeciwdziałać suszy.

Ogród deszczowy powstał w Tarnowskich Górach. Znajduje się na terenie osiedla Przyjaźń

Na terenie osiedla Przyjaźń w Tarnowskich Górach powstał ogród deszczowy. Jest to przykład zielonej inwestycji w przyszłość. Projekt został zrealizowany przez Fundację Veolia Polska przy wsparciu Urzędu Miasta i spółek z grupy Veolia, które działają na terenie miasta. - Będzie on wspomagał adaptację miasta do zmian klimatu - wyjaśnia Jolanta Tuszyńska, wiceburmistrz Tarnowskich Gór.

Ogród deszczowy nie tylko zdobi przestrzeń miejską, ale to niezwykła pożyteczna inwestycja. Zatrzymuje on bowiem wodę w ekosystemie przeciwdziałając suszy. To istotne szczególnie w okresach bezdeszczowych.

- W naszym DNA leży troska o zasoby świata - dbanie o otoczenie, na które oddziałuje ludzka aktywność. By ograniczyć jej skutki, wspieramy miasta w rozwoju błękitno-zielonej infrastruktury. Budowa ogrodu deszczowego w Tarnowskich Górach jest przykładem naszej odpowiedzialności za lokalną społeczność i działaniem na rzecz rewitalizacji ekosystemu, które poprzez zwiększenie możliwości retencji, przyczyni się jednocześnie do złagodzenia negatywnych skutków zmian klimatu na życie w mieście - dodaje Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Beneficjentami ogrodu będą przede wszystkim mieszkańcy tarnogórskiego osiedla Przyjaźń i okolic. Został on własnoręcznie zbudowany przez ponad 30 wolontariuszy. Wszystkie prace, które były związane z przygotowaniem terenu oraz sadzeniem ponad 600 roślin, zostały wykonane pod okiem eksperta.

Tarnogórski ogród deszczowy tworzy różnorodna roślinność i specjalnie zaprojektowana kamienna rzeka. To właśnie ona zatrzymuje wodzę w obszarze. Dzięki czemu, ogród będzie samowystarczalny. Warto wspomnieć, że z a sprawą zastosowania gleby o zwiększonej przepuszczalności, będzie on wchłaniał także wodę spływającą z utwardzonych powierzchni (np. chodników).

- Wierzymy, że dobra współpraca biznesu i samorządów może przynieść realne korzyści m.in. w postaci poprawy stanu środowiska naturalnego, ale także komfortu życia lokalnych społeczności - mówi natomiast Wojciech Noga, prezes Veolii Południe, która wytwarza oraz dostarcza ciepło mieszkańcom Tarnowskich Gór.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto