Ogromny sukces zawodników Powiatowej Akademii Boksu w Będzinie podczas Mistrzostw Śląska. Zdobyli mnóstwo medali

Piotr Sobierajski
Zawodnicy Powiatowej Akademii Boksu odnieśli ogromny sukces na Mistrzostwach Śląska. W piątek 24 marca odebrali upominki

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zawodnicy Powiatowej Akademii Boksu odnieśli ogromny sukces na Mistrzostwach Śląska. W piątek 24 marca odebrali upominki Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski/FB PAB
W marcu 2020 roku w Będzinie rozpoczęła działalność Powiatowa Akademia Boksu im. Henryka Średnickiego. Swoją siedzibę ma w sali sportowej, która mieści się na terenie Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Krasickiego 17. Przez te trzy lata wychowankowie akademii zdobyli wiele medali, nagród, a potwierdzeniem dobrego szkolenia jest worek medali, jaki ostatnio przywieźli z Mistrzostw Śląska 2023 w boksie. W piątek 24 marca zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez władze powiatu będzińskiego podczas spotkania w siedzibie Powiatowej Akademii Boksu.

W marcu w Skoczowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w kategoriach wiekowych: kadetka, kadet, juniorka, junior, młodzieżowa i młodzieżowiec, zorganizowane przez Śląski Związek Bokserski. W zawodach wystartowało 127 zawodników z 26 klubów oraz 22 zawodniczki z 10 klubów ze Śląskiego Związku Bokserskiego.

Powiatowa Akademia Boksu w Będzinie uplasowała się klasyfikacji klubowej na bardzo wysokiej – 6 pozycji, wyprzedzając 22 inne kluby. Zawodnicy z Będzina wystąpili w pięciu walkach finałowych, trzy z nich wygrali, a dwie przegrali, ale po zaciętych pojedynkach, niejednogłośnie. W sumie zaprezentowało się w ringu 9 wychowanków będzińskiej akademii.

- Tak wysoką pozycję trzeba uznać naprawdę za ogromny sukces, bowiem naszą akademię reprezentują na zawodach na razie sami chłopcy. Tak więc wszystkie punkty swoją znakomitą postawą w ringu wywalczyli nasi wychowankowie. Gdyby brać pod uwagę tylko osiągnięcia bokserów bylibyśmy na czele klasyfikacji klubowej. Kluby, które uplasowały się wyżej od nas zdobyły bowiem dodatkowe punkty dzięki sukcesom swoich zawodniczek – podkreśla Andrzej Czerwiński, trener i sędzia bokserski, który koordynuje działalność Powiatowej Akademii Boksu im. Henryka Średnickiego.

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Śląska zwyciężyła Garda Gierałtowice – 528 pkt, przed KS Górnikiem Sosnowiec -218 pkt, Bytomską Akademią Boksu – 211 pkt. Czwarte miejsce przypadło ekipie Pietrzyk Boxing Team Jastrzębie-Zdrój 193 pkt, piąte Akademii Boksu Roberta Gortata 180 pkt, a szóste Powiatowej Akademii Boksu w Będzinie – 176 pkt.

Sukcesy zawodników Powiatowej Akademii Boksu w Będzinie na Mistrzostwach Śląska 2023:

• Młodzieżowiec 80 kg: 1 miejsce Patyryk Patrzałek Patryk

- Zajęcia dla dzieci i młodzieży są u nas bezpłatne, co nie zdarza się w przypadku innych klubów. Dzięki temu nasza sala treningowa tętni życiem praktycznie przez cały tydzień, a jak widać wszystko to przekłada się na świetne walki i doskonałe wyniki. To wszystko dzieje się przy dużym wsparciu Starostwa Powiatowego w Będzinie, co nas bardzo cieszy - podkreśla Andrzej Czerwiński.

Dla klubu ważne jest także wychowanie młodzieży. Akademia to miejsce, gdzie można się czegoś nauczyć, porozmawiać i czerpać pozytywne wzorce. W klubie obok amatorów ćwiczą znani zawodowi bokserzy. Młodzież ma więc możliwość na jednej sali trenować i mierzyć się z takimi sportowcami jak: Jakub „Sosna” Sosiński, Kamil „Camilo” Młodziński, Marcin Siwy, Adrian „Banan” Dudek czy Adrian „Ares” Błeszyński. To dla nich motywujące i inspirujące spotkania.

Podczas piątkowego spotkania w siedzibie będzińskiej akademii starosta będziński Sebastian Szaleniec pogratulował zawodnikom sukcesów, a także wręczył upominki.

- Jesteście pod dobrą opieką trenerską. Macie na koncie duże sukcesy, wasze treningi, wysiłek przekładają się na świetne wyniki. Życzę więc kolejnych, udanych walk - mówił Sebastian Szaleniec.

Upominki dla bokserów przekazał także poseł Rafał Adamczyk.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?