Ohio pokonali WSHE i awansowali na trzecie miejsce w Belce

Stanisław Wawszczak
Dawid Stroba (8) był najlepszym zawodnikiem w trzeciej kwarcie. Rzucił w niej 12 punktów, co pozwoliło Ohio zachować szansę na zwycięstwo.
Ohio Tarnowskie Góry pokonali WSHE Bytom 71:63 w meczu trzeciej kolejki II rundy rozgrywek o mistrzostwo Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. - To ważne spotkanie dla układu w tabeli.

- To ważne spotkanie dla układu w tabeli. Jesteśmy bezpośrednio za naszymi przeciwnikami i zwycięstwo pozwoli nam na wyprzedzenie ich. Wyjdziemy wtedy na trzecie miejsce, które gwarantuje lepszy układ gier w play-offach. Z Sor-Drewem, aktualnym liderem i niewątpliwie najsilniejszym zespołem tegorocznych rozgrywek, spotkalibyśmy się dopiero w finale - komentował przed meczem Adam Sztukowski, kapitan Ohio.

Od pierwszych minut na parkiecie trwała zacięta walka o wygraną. Po wygraniu pierwszej kwarty przez Ohio trzema punktami, w drugiej obraz na parkiecie uległ zmianie. Akademicy z bytomskiej Wyższej Szkoły Handlowo-Ekonomicznej podkręcili tempo i zaczęli odrabiać straty. Prowadzili już nawet pięcioma punktami, ale znakomita końcówka w wykonaniu Łukasza Przybyłka i dwa celne rzuty za trzy punkty pozwoliły tarnogórzanom utrzymać prowadzenie. Trzecia kwarta źle się zaczęła. Przechwyty i szybkie kontry koszykarzy WSHE kończyły się zdobywaniem kolejnych punktów. Momentami bytomianie prowadzili nawet 11 punktami. Na początku czwartej kwarty nasi doprowadzili do remisu, ale potem seria niecelnych rzutów sprawiła, że przeciwnicy uzyskali siedmiopunktową przewagę. Na trzy minuty przed końcem meczu tarnogórzanie odzyskali rytm. Zdecydowane wejścia Łukasza Dudy skończyły się zdobyciem 8 punktów pod rząd i odrobieniem strat. Wykorzystana przez Sztukowskiego kontra w ostatnich sekundach ustaliła wynik meczu.

OHIO TARNOWSKIE GÓRY - WSHE BYTOM 71:63 (15:12, 15:17, 18:21, 23:13)

OHIO: Łukasz Duda (17 pkt.), Rafał Łukomski, Dawid Stroba (21), Adam Garbacz (7), Adam Sztukowski (10), Łukasz Przybyłek (14), Marcin Wojtynek, Mikołaj Parkietny (2).

Powiedział nam

ŁUKASZ DUDA,
koszykarz Ohio

Wykonaliśmy założony plan. Zachowałem sporo sił na końcówkę i wyprzedzałem przeciwników w ataku na kosz. Sporo przy tym faulowali, więc kilka punktów zdobyłem też z rzutów osobistych. Koszykówką zaraziłem się w Staszicu, a w zespole Akademii Ekonomicznej zdobyłem czwarte podczas akademickich mistrzostw Polski.