OHIO w końcu wygrywa

Stanisław Wawszczak
W meczu z WSB Dawid Stroba (8) zdobył tylko 6 punktów. Wszystkie w pierwszej kwarcie, popisowo zagranej przez OHIO.
OHIO Tarnowski Góry wygrało z WSB Chorzów 79:54 w meczu V kolejki rozgrywek o mistrzostwo Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Tarnogórzanie, ubiegłoroczni wicemistrzowie BeLKi słabo rozpoczęli tegoroczny sezon.

OHIO Tarnowski Góry wygrało z WSB Chorzów 79:54 w meczu V kolejki rozgrywek o mistrzostwo Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Tarnogórzanie, ubiegłoroczni wicemistrzowie BeLKi słabo rozpoczęli tegoroczny sezon. Po wygraniu pierwszego pojedynku z Onyx Club Team 69:44, doznali trzech porażek. Najpierw ulegli mysłowickim Med-Boys-om 51:38, potem bytomskiemu WSHE 71:64, a w końcu zostali rozbici przez lidera BeLKi, katowicki Sor Drew Team 87:33. Mecz z WSB trzeba było wygrać, tym bardziej, że chorzowianie z zerowym kontem zajmują miejsce na dole tabeli. O przebiegu pojedynku zdecydowały pierwsze dwie kwarty. Pierwsza akcja tarnogórzan zakończyła się celnym rzutem za trzy punkty Adama Garbacza. Popisowa gra Łukasza Dudy i Dawida Stroby pozwoliły uzyskać po pierwszej kwarcie 11 punktową przewagę nad przeciwnikiem. W drugiej kwarcie Marcin Wojtynek i Adam Sztukowski dołożyli jeszcze 8 punktów. Spora przewaga sprawiła, że w drugiej połowie tarnogórzanie grali już spokojniej.

- W zeszłym roku przegraliśmy w finale. Teraz też mierzymy w finał, choć początek jest fatalny. Mamy w składzie pięciu nowych zawodników i trzeba trochę czasu, aby chłopcy się zgrali. Trenujemy raz w tygodniu w "dziewiątce" i powinno być coraz lepiej. W rundzie rewanżowej musimy tak zagrać, aby nie spotkać się w play-offach z Sor Drewem - mówi Sztukowski, kapitan OHIO.