Olimpijczyk Nowe Chechło drugi w Polsce na zawodach w Bydgoszczy!

Stanisław Wawszczak
Medaliści Marcin Przypadło i Dawid Lipiński z trenerem Klaudiuszem Kokotem
Medaliści Marcin Przypadło i Dawid Lipiński z trenerem Klaudiuszem Kokotem ARC
Kajakarze UKS Olimpiczyk Nowe Chechło osiągnęli najwiekszy sukces w historii klubu. Zdobyli 8 medali, w tym 3 złote podczas Długodystansowych Mistrzostwach Polski i zajęli w klasyfikacji klubowej drugie miejsce w Polsce!

Regaty odbyły się kilka dni temu na torach Brdyujścia w Bydgoszczy. Tytuły mistrzów Polski wywalczyli dla Olimpijczyka Marcin Przypadło w wyścigu na 10000 m w K-1 juniorów i osada Przypadło – Dawid Lipiński na 10.000 m w K-2 juniorów. Dodatkowo Kamil Wajda na 2000 m w K-1 chłopców zajął pierwsze miejsce w rozgrywanych równocześnie Ogólnopolskich długodystansowych regatach dzieci stanowiących nieoficjalne MP.

Olimpijczyk w klubowej klasyfikacji medalowej wyprzedził tylko Zawisza Bydgoszcz, którego zawodnicy również zdobyli 8 medali, lecz w tym 4 złote. Tuż za nami sklasyfikowano Wartę Poznań, AZS Poznań, czy też Orła Wałcz. Dobry start Przypadły i Lipińskiego przybliżył ich wywalczenia powołań na mistrzostwa Europy juniorów.

W najbliższy, ostatni weekend maja, Julia Lis i Dionizy Plaza, którzy uzyskali nominację do kadry Polski kadetów wystartują w międzynarodowych regatach w Piestanach na Słowacji.

Więcej o przebiegu bydgoskich mistrzostw oraz o kolejnych wynikach chechelskich kajakarzy będzie można przeczytać w Tygodniku Tarnowskie Góry Dziennika Zachodniego 31 maja.