Orzeł Nakło rozgromił Iskrę Lasowice. Bytom, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry: wyniki meczów 7-8 września

Patryk Osadnik
Zaktualizowano
Orzeł Nakło Śląskie - Iskra Lasowice Stanisław Wawszczak
LKS Orzeł Nakło Śląskie wysoko pokonał TS Iskrę Lasowice wygrywając na własnym boisku 7:0 mecz III kolejki o mistrzostwo bytomskiej A klasy. Tak okazałe zwycięstwo dało zawodnikom z Nakła prowadzenie w ligowej tabeli. Mecz Gwarka Tarnowskie Góry z Polonią Bytom odbędzie się w środku tygodnia. Prezentujemy wyniki meczów: III liga, IV liga, liga okręgowa, A-klasa, B-klasa.

Orzeł Nakło rozgromił Iskrę Lasowice

Już przed meczem prognozowano, że gospodarze lepiej zaczęli sezon i to oni są faworytami tego pojedynku. Orzeł w dwóch pierwszych kolejkach zdobył komplet punktów, a tymczasem lasowicka Iskra poniosła dwie porażki.

Początek spotkania jednak nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gospodarzy. W pierwszych minutach goście prowadzili otwartą grę, lepiej prezentując się na murawie zalewanej strugami deszczu. Mimo to w 10 minucie po wrzutce piłki z prawej strony w pole karne Marcin Milota wyprzedził obrońców i z kilku metrów pokonał bramkarza Iskry.

Goście jeszcze próbowali odpowiedzieć, ale kiedy w 23 minucie Grzegorz Grygny dobił odbitą przez bramkarza piłkę, a nieliczni miejscowi kibice rozpoczęli fetę. W 38 minucie gospodarze przechwycili wyprowadzaną z pod bramki gości piłkę i Mateusz Orlik celnie uderzył z kilkunastu metrów poprawiając wynik na 3:0. Chwilę później Grygny powtórzył wyczyn kolegi zdobywając czwartego gola.

Tuż przed przerwą piłka jeszcze po raz piąty załopotała w siatce gości, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Na drugą połowę piłkarze Iskry wyszli zmotywowani i próbowali przejąć inicjatywę. Niestety, ich akcje kończyły się na obrońcach z Nakła, a nieliczne strzały nie stwarzały zagrożenia bramce Szymona Kosmola.

W 53 minucie po rzucie rożnym Milota główką po raz piąty trafił do siatki gości. Piłkarze z Lasowic nieustannie ambitnie próbowali strzelić honorową bramkę, ale przewaga zawodników Orła była wyraźna.

Gospodarze po przerwie rozgrywali piłkę zdecydowanie lepiej i stale próbowali dopisać na swoje konto kolejne gole. W 66 minucie po strzale Daniela Rysia odbitą piłkę przechwycił Milota i z kilku metrów zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu kompletując hat-tricka.

Wynik spotkania na 7:0 ustalił w 78 minucie Adam Bremer, kapitan Orła po błyskawicznej kontrze prawą stroną Rysia.

- Wygraliśmy zasłużenie i cieszy mnie, że to kolejny mecz na zero z tyłu, choć zabrakło Krzysztofa Sosinki. A i bramek mogło być więcej. Wiosną awansowaliśmy do A-klasy i cały ten zespół gra w nowym sezonie. Wzmocnili nas Mateusz Lajblich, Marcin Milota, obaj z Odry Miasteczko, Marek Błaszkiewicz z Lipin oraz Mateusz Orlik. Mam do dyspozycji 22 piłkarzy, co stwarza rywalizację o miejsce w zespole. Naszym celem jest powrót do okręgówki, w której wiele lat graliśmy – mówi Tomasz Wac, trener Orła.

Po trzech kolejkach na górze tabeli są trzy zespoły bez porażki, Orzeł Nakło, Orzeł Biały Brzeziny i Rozbark Bytom.

Wyniki III liga:
Mecz Gwarka Tarnowskie Góry z Polonią Bytom odbędzie się 10 września o godz. 15.30.