Ósemka Tarnowskie Góry: Juniorki w finałach Mistrzostw Polski

Ósemka Tarnowskie Góry - drużyna juniorek z trenerami
Ósemka Tarnowskie Góry - drużyna juniorek z trenerami Stanisław Wawszczak
UKHT Ósemka Tarnowskie Góry zakończyła w ostatni weekend rozgrywki hokeja na trawie na otwartych boiskach w pierwszy weekend listopada. Juniorki Ósemki zagwarantowały sobie po raz pierwszy start w finałach mistrzostw Polski.

W niedzielę, 3 listopada, drużyna juniorek Ósemki Tarnowskie Góry spotkała się w Brzezinach z miejscowym KS Hokejem Start na zakończenie rundy jesiennej rozgrywek o mistrzostwo Polski.

W pierwszej połowie nasze laskarki starały się dotrzymywać kroku zawodniczkom Startu, liderowi rozgrywek, a stracone tylko dwie bramki dawały nadzieję na odrobienie strat. Po przerwie jednak przeciwniczki przyśpieszyły, a na dodatek grając z kontry okazały się bardzo skuteczne. Pomimo ambitnej walki o każdą piłkę, popełnione błędy w obronie zakończyły się stratą kolejnych bramek i w konsekwencji wysoką porażką 8:0 (2:0).

– Start Brzeziny był na pewno lepszym zespołem, a jak to bywa z lepszym, wszystko miejscowym laskarkom wychodziło. Zawiedliśmy w ataku i błędami w obronie. Teraz przed nami przerwa. Dziewczyny wykonały założony plan, zajęły miejsce w pierwszej czwórce i wywalczyły prawo gry w finałach Mistrzostw Polski. Teraz musimy ostro przepracować zimę, aby wiosną w rundzie rewanżowej włączyć się do walki o medale – mówi Andrzej Miśkiewicz, trener juniorek Ósemki.

Dotkliwa przegrana w Brzezinach jest zimnym prysznicem dla młodego zespołu Ósemki. Przed tygodniem nasze dziewczyny gościły na własnym boisku drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi. Ósemka od samego początku spotkania dyktowała tempo gry, niezagrożenie kontrolując jej przebieg. Dwie bramki strzeliła Małgorzata Siwiec, a po jednej Renata Kubica i Klaudia Klyta i mecz zakończył się wynikiem 4:2. Dzięki tej wygranej juniorki Ósemki zagwarantowały sobie po raz pierwszy start w finałach mistrzostw Polski. Istniejąca od trzech lat drużyna mimo młodego wieku i wielu porażek z renomowanymi zespołami powoli wdziera się do czołówki krajowej.

- Średnia wieku podstawowego składu nie przekracza 17 lat, a w tej kategorii dziewczyny mogą grać do lat 19. Trzeba też zauważyć, że AZS Politechnika Poznańska, SMS Łódź i ULKS Dwójka Nysa budują swoje zespoły w oparciu o szkoły sportowe o profilu hokeja na trawie. W takim towarzystwie moje dziewczyny są … amatorkami. Mimo to, obiecuję, że będą walczyć o medal do końca – dodaje Miśkiewicz.
Ósemka występowała w składzie: Agnieszka Klyta, Marta Dulska, Małgorzata Siwiec, Klaudia Klyta, Marta Machura, Emilia Lisoń, Agnieszka Legierska, Natalia Gwóźdź, Oliwia Mielczarek, Renata Kubica, Julia Polowczyk, Paulina Szymkowiak i Maria Sikora.

Końcowa klasyfikacja MP juniorek po rundzie jesiennej: 1. KS Hokej Start Brzeziny – 15 pkt., 2-3. AZS Politechnika Poznańska i ULKS Dwójka Nysa po 10 pkt., 4. Ósemka tarnowskie Góry 6 pkt., 5 SMS Łódź 4 pkt., 6. KKS Polonia Wrocław.