Piąte zwycięstwo Machiny

stanisław wawszczak
Koszykarze Machiny Felix Radzionków pokonali Basket Chorzów 72:49 (18:18, 13:14, 6:14, 12:26) w meczu IX kolejki I ligi Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Ale początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa.

Koszykarze Machiny Felix Radzionków pokonali Basket Chorzów 72:49 (18:18, 13:14, 6:14, 12:26) w meczu IX kolejki I ligi Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Ale początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa. Choć w zespole Machiny na pozycji rozgrywającego zagrał po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Grzegorz Zychajło, to na początku gra nie kleiła się. Pierwszego kosza rzucił Michał Zalewski, grający trener Machiny, ale przeciwnicy odpowiedzieli też udanym rzutem. Po pięciu minutach prowadzili już 9:6. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem.

— Musimy grać szybciej — zauważa Zychajło. — Brakuje nam treningów. Od nowego roku nie mamy gdzie trenować. Do tej pory mogliśmy ćwiczyć w sali gimnazjum w Radzionkowie, ale teraz jest ona zajęta. Spróbujemy dogadać się ze szkołą w Suchej Górze albo z Liceum Staszica w Tarnowskich Górach. Możemy ich nawet reprezentować. Nasza sytuacja finansowa dzięki sponsorom jest dobra. Chcemy pomóc w pracy z młodzieżą, przekazać jej nasze umiejętności. Kosze wiszą przy prawie każdym boisku. Tylko trzeba się tym zająć. Zdobywane nagrody, a są to przeważnie piłki, przekazywaliśmy radzionkowskiemu gimnazjum.

Na koniec drugiej kwarty rzutem za 3 pkt popisał się Zbigniew Ucieszyński i radzionkowianie objęli prowadzenie. Na początku trzeciej pierwszy punkt zdobył znowu Z. Ucieszyński. Chorzowianie odpowiedzieli niecelnie i Mariusz Ucieszyński nie zmarnował szansy. Ponownie Zalewski przechwycił podanie i Z. Ucieszyńki pewnie rzuca za 3 pkt. Zrobiło się 39:31 dla radzionkowian. Zawodnicy Basketu próbowali gonić, ale nasi nabrali pewności, grali szybko i widowiskowo. Mecz zakończył ładnym rzutem zza koła M. Ucieszyński. W rozpoczynającej się w niedzielę rundzie rewanżowej Machina zagra z Ohio Power, które w meczu ostatniej kolejki uległo prowadzącym Dobermanom 59:86.

MACHINA: Marek Adamski (2), Zbigniew Ucieszyński (16), Mariusz Ucieszyński (9), Michał Zalewski (21), Mikołaj Łągiewka (6), Tomasz Dziekański (3), Grzegorz Zychajło (13), Maciej Urbański (2).

BASKET: Mariusz Wierzbicki (2), Arkadiusz Kudela, Wojciech Zbylut (18), Bartłomiej Grabowski (10), Przemysław Wójcik (5), Sebastian Ambros (4), Adam Szpernalowski (10)