Pierwsze medale kajakarzy Olimpijczyka Nowe Chechło na początku sezonu 2012

WAW
Kajakarze Olimpijczyka z pucharem. Byli najlepsza drużyną w Katowicach
Kajakarze Olimpijczyka z pucharem. Byli najlepsza drużyną w Katowicach ARC
Sezon kajakowy 2012 dopiero się rozpoczął, a zawodnicy UKS Olimpijczyka Nowe Chechło już mogą się pochwalić nowymi sukcesami.

Znakomity rezultat uzyskał Marcin Przypadło (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło), zajmując drugie miejsce na czwórce K-4 podczas międzynarodowych zawodów juniorów w Brandenburgii (Niemcy) w wyścigu na 1000 m. Przypadło ma szanse wyjechać na tegoroczne mistrzostwa Europy.

Jego młodsi koledzy nowy sezon rozpoczęli startem w Długodystansowych Mistrzostwach Śląska w kajakarstwie. Na akwenie wodnym w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach ścigali się zawodnicy wszystkich czołowych klubów na Śląsku. W kategorii dzieci na najwyższym podium stanął Remigiusz Mrozek wygrywając wyścig kanadyjek C-1 na 1000m. Drugie miejsca zajęli Kamil Wajda w K-1 na 2000 m i Jakub Miś w MK-1 na 1000m. Brązowe medale zdobyły Marzena Ferdyn w K-1 na 2000m i Jakub Nowak w MK-1 na 1000m.

Młodzicy rywalizowali na dystansie 3000 m i wśród nich Oliwia Bonna zdobyła srebro w K-1, a Maciej Mycielski brąz w C-1. Wśród juniorów młodszych, ścigających się na 5000m, znakomicie spisał się Szymon Choroba wygrywając kanadyjki C-1. W K-1 Julia Lis była druga, a Dionizy Plaza trzeci. Dionizy prowadził przez cały wyścig i dopiero w końcówce dał się wyprzedzić rywalom. Olimpijczyk wygrał też mistrzostwa drużyno wyraźnie wyprzedzając ekipę z Opola.