Polecamy

<center>Raz w tygodniu pojedź komunikacją miejską do pracy: #pojedźRaz</center>
[2/7]

Raz w tygodniu pojedź komunikacją miejską do pracy: #pojedźRaz

W rankingu 50 miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie z 2018 roku, aż 36 jest z Polski. Zdarzało się, że normy w Polsce były przekroczone nawet o 3000% (styczeń 2017). Zamieszkanie w miejscach z natężeniem ruchu powyżej 10 tys. pojazdów dziennie uznano za wyznacznik długotrwałej ekspozycji na zanieczyszczenia związane z ruchem drogowym.

Co możesz zrobić?

Raz w tygodniu zostaw samochód na parkingu i pojedź do pracy lub na uczelnię komunikacją miejską. To nie tylko proste, ale i przyjemne - w autobusie lub tramwaju możesz poczytać książkę.

Smog jak palenie papierosów? W tych miejscach jest najgorzejZużywamy rocznie ok. 650 tysięcy ton plastikowych opakowań, plasujemy się niechlubnie wysoko w rankingach zanieczyszczenia powietrza, a w naszych lasach, w obrębie jednego nadleśnictwa, może się znajdować nawet 350 metrów sześciennych śmieci. Czy takie realia brzmią jak wymarzone do życia? Na pewno nie, niestety wszystko to opis rzeczywistości, w której się znajdujemy. Okazuje się jednak, że pewne działania w odpowiedniej skali potrafią uczynić cuda. Jest nas, Polaków, prawie 38 milionów. Wystarczy, że każdy podejmie jedno z pięciu prostych wyzwań, by nasze otoczenie, a wraz z nim i my sami, znacząco na tym zyskało.

Najnowsze wiadomości

reklama