Podsumowanie kolejki (10-11 sierpnia): Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry, Szombierki Bytom, Ruch Radzionków, Drama Zbrosławice i inni

Stanisław Wawszczak
Szombierki Bytom - Warta Zawiercie
Szombierki Bytom - Warta Zawiercie Stanisław Wawszczak
Nasze zespoły różnie radzą sobie na starcie rozgrywek sezonu 2019-2020. W III lidze Polonia Bytom zaliczyła drugą porażkę, zwycięski był za to Gwarek Tarnowskie Góry i Szombierki Bytom grające klasę rozgrywkową niżej. Przegrał też Ruch Radzionków i Drama Zbrosławice. Swoje rozgrywki zainicjowała liga okręgowa.

Podsumowanie piłkarskiego weekendu (10-11 sierpnia)

Piłkarski sezon 2019-2020 rozpoczął się już w pełni. Nie wszystko układa się jednak po myśli naszych zespołów.

III liga

III-ligowcy rozegrali drugą kolejkę. Gwarek Tarnowskie Góry pokonał u siebie rezerwy Miedzi Legnica 2:1 po bramkach Rafała Kulińskiego i Dawida Jarki. Niestety, bytomska Polonia, nasz beniaminek, poniosła kolejną porażkę przegrywając w 88 minucie 1:0 ze Ślęzą we Wrocławiu.

Poloniści kolejną szansę na rehabilitację będą mieli już w sobotę, bowiem na stadionie Szombierek podejmą MKS Kluczbork. Tarnogórzanie tego samego dnia wyjadą na mecz do Brzegu z miejscową Stalą. Gospodarze jeszcze nie ponieśli w tym sezonie porażki, więc zespół Gwarka czeka pewnie niełatwa przeprawa.

IV liga

Ze zmiennym szczęściem grały też nasze zespoły czwartoligowe. Szombierki Bytom pokonały Wartę Zawiercie 2:0, sprawiając swoim kibicom wielką radość. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, przy czym goście mogli objąć prowadzenie już w pierwszej minucie. Na szczęście piłka po strzale Jacka Jarnota trafiła w słupek. Oba zespoły stwarzały pod bramkami przeciwników spore zamieszanie, ale do przerwy bramki nie padały.

Szombierki Bytom - Drama Zbrosławice

Podsumowanie kolejki (10-11 sierpnia): Polonia Bytom, Gwarek...

Decydujące okazały się minuty 70 i 72 . Najpierw Remigiusz Malicki wygrał starcie z obrońcą gości i z kilku metrów wbił piłkę do siatki, a dwie minuty później Szymon Cichecki wyszedł z kontrą prawą stroną i z ostrego kąta strzelił za plecy bramkarza na 2:0. Pomimo prób zmiany wyniku, więcej goli nie padło.

Działacze Szombierek nie ukrywają, że marzą o awansie do III ligi. Zespół od nowego sezonu prowadzi duet Janusza Kluge i Ireneusza Krupanka, a do szerokiego składu doszło 11 nowych zawodników.

- Naszym celem jest zwycięstwo w każdym spotkaniu, a dzisiaj w pełni na nie zasłużyliśmy. Nie ukrywam, że Warta była trudnym rywalem. Jestem byłym zawodnikiem Szombierek, grałem tu w ekstraklasie i wierzę, że uda mi się poprowadzić drużynę do gry na szczeblu centralnym - uważa Janusz Kluge.

Nie udała się inauguracja naszemu spadkowiczowi z III ligi, Ruchowi Radzionków. Zespół Cidrów uległ na wyjeździe Zniczowi Kłobuck 1:0. Znicz grał w ubiegłym sezonie w częstochowskiej lidze okręgowej.

Porażkę musieli przełknąć również kibice Dramy Zbrosławice, naszego beniaminka. Drama przegrała u siebie z mocnym zespołem Slavii Ruda Śląska 1:3.

Druga kolejka z udziałem naszych czwartoligowców zapowiada się interesująco. Szombierki wyjadą do Mysłowic na mecz z Unią Kosztowy, która dopiero drugi sezon gra na tym poziomie rozgrywkowym. Radzionkowianie podejmą u siebie w niedzielę Dramę Zbrosławice, naszego beniaminka.

Liga okręgowa

Swoje rozgrywki zainaugurowali również piłkarze bytomsko-zabrzańskiej okręgówki. W pierwszej kolejce swoje pojedynki wygrali Sokół Orzech pokonując KS 94 Rachowice 2:0, Odra Miasteczko Śląskie - Silesia Miechowice 4:0 i Czarni Kozłowa Góra - Sośnica Gliwice 2:0. Remisy padły w meczach Unii Strzybnica z Czarnymi Pyskowice 0:0 oraz Tęczy Wielowieś z Górnikiem Bobrowniki Śl. 1:1.Porażkę poniósł Orzeł Miedary przegrywając w Przyszowicach z tamtejszą jednością 3:0.