Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja przeszukuje pustostany w poszukiwaniu bezdomnych. Funkcjonariusze chcą zapobiec zgonom z powodu wyziębienia organizmu

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Funkcjonariusze z Tarnowskich Gór pomagają bezdomnym
Funkcjonariusze z Tarnowskich Gór pomagają bezdomnym Śląska Policja
Funkcjonariusze policji z Tarnowskich Gór przeszukują pustostany w poszukiwaniu bezdomnych. Razem z pracownikami socjalnymi nakłaniają ich do skorzystania z noclegowni. Prewencyjne działania służb mają zapobiec przypadkom zgonów z powodu wyziębienia organizmu. - Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda - podkreśla Śląska Policja.

Policja z Tarnowskich Gór przeszukuje pustostany w poszukiwaniu bezdomnych

Nadchodzi zima, więc funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach rozpoczęli wzmożone patrole miejsc, w których na co dzień przebywają osoby bezdomne.

Gdzie najczęściej nocują bezdomni?

  • Pustostany
  • Ogródki działkowe
  • Altany
  • Tereny zielone
  • Prowizoryczne szałasy i zadaszenia

- Codziennie podczas pełnienia służby tarnogórscy policjanci namawiają napotkane osoby bezdomne do spędzenia zimy w noclegowni. Jednak pomimo niskich temperatur są osoby, które nie chcą skorzystać z oferowanej pomocy - wyjaśnia Śląska Policja.

W związku z tym policjanci każdego dnia kontrolują miejsca przebywania bezdomnych, żeby nie doszło do przypadków zamarznięcia. Akcja prowadzona jest wspólnie z pracownikami pomocy społecznej. - Takie działania pozwalają na poznanie liczby tych osób na danym terenie oraz umożliwia udzielenie bezpośredniej pomocy bezdomnym, choćby poprzez dostarczenie posiłku czy ciepłej odzieży - dodaje Śląska Policja.

Prewencyjne działania służb są bardzo ważne, ponieważ wystarczy zaledwie kilka godzin spędzonych na niewielkim mrozie, żeby doszło do wyziębienia organizmu. Problem ten dotyka nie tylko bezdomnych, ale również osoby starsze i samotne, które nie radzą sobie z codziennymi czynnościami.

Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść - Śląska Policja

- Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda - podkreśla Śląska Policja. - Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, ze wymagają one od nas szczególnej pomocy - człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło - podkreślają funkcjonariusze.

Śląska Policja apeluje, żeby o każdym przypadku osoby potrzebującej pomocy informować odpowiednie służby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto