tos
Stanisław Wawszczak
W sobotę 26 lipca rozpoczęły się rozgrywki sezonu 2019/2020 w IV lidze śląskiej. Już w pierwszej kolejce doszło do hitowego spotkania, w którym Szombierki Bytom podejmowały Ruch Radzionków.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Szombierek. Bytomianie objęli prowadzenie w 16.minucie za sprawą Mateusza Kaisera. Dokładnie dwadzieścia minut później wyrównującą bramkę dla Ruchu zdobył Kamil Kopeć. Wynik spotkania na 2:1 dla Szombierek ustalił w 66. minucie Paweł Juraszczyk.

Pierwszym liderem tabeli IV ligi została Unia Kosztowy, która wygrała na wyjeździe 2:0 z Dramą Zbrosławice.

W następnej kolejce drużyna z Radzionkowa pauzuje. Szombierki w niedzielę 2 sierpnia o godz. 16 rozpoczną wyjazdowe spotkanie z Polonią Łaziska, z kolei Drama Zbrosławice w sobotę o godz. 11 zagra na wyjeździe z Unią Strzemieszyce.