Seweryn Kononiuk z Tarnowskich Gór został mistrzem świata. Siłacz triumfował w kategorii masters

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Seweryn Kononowicz nie miał sobie równych w MŚ w kategorii masters

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Seweryn Kononowicz nie miał sobie równych w MŚ w kategorii masters Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. archiwum prywatne
Tarnowskie Góry. Seweryn Kononiuk został mistrzem świata w trójboju siłowym. Siłacz z Tarnowskich Gór triumfował w kategorii masters w wadze do 110 kg uzyskując imponujący łączny wynik 600 kg. Zobaczcie zdjęcia Seweryna Kononiuka z MŚ.

Siłacz z Tarnowskich Gór mistrzem świata. Seweryn Kononiuk triumfował w kategorii masters

Seweryn Kononiuk zdobył złoty medal na mistrzostwach świata federacji WPA, które w ostatni weekend odbyły się w Pabianicach. Siłacz z Tarnowskich Gór zwyciężył w trójboju siłowym w kategorii do 110 kg masters. Startują w niej zawodnicy w wieku 40-44 lata.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA SIŁACZA Z TARNOWSKICH GÓR

Kononiuk uzyskał w trójboju znakomity wynik 600 kg. Na ten wspaniały rezultat złożyły się 220 kg w przysiadzie ze sztangą, 150 kg w wyciskaniu leżąc i 230 kg w martwym ciągu. Mimo pandemii w MŚ w Pabianicach wystartowali zawodnicy z piętnastu krajów.

- To nie pierwszy mój sukces. We wrześniu 2019 roku zdobyłem wicemistrzostwo Polski Federacji WPC, a dwa miesiące później wywalczyłem złoty medal na mistrzostwach Europy federacji WPA w kategorii do 100 kg masters (weteran). W 2020 roku zmuszony byłem przerwać starty z powodu kontuzji barku, ale teraz stanąłem na najwyższym stopniu podium MŚ federacji WPA - powiedział Seweryn Kononiuk.