Siatkarki z Gwiazdy Tarnowskie Góry pokonały rywalki w ostatnim turnieju o puchar Taurona

Zespół młodziczek tarnogórskiej Gwiazdy wygrał bez straty seta oba spotkania ostatniego turnieju IV etapu rozgrywek o puchar Taurona.

UKS Gwiazda Tarnowskie Góry odniosła dwa zwycięstwa w meczach ostatniego turnieju IV etapu pokonując kolejno MUKS Sari Żory i UKS Dycha Czechowice Dziedzice w rozgrywkach o Puchar TAURON Polska Energia 2011, będących mistrzostwami Śląska młodziczek.

Tarnogórzanki o jak najlepszą lokatę w tych rozgrywkach walczą już od września ubiegłego roku. W pierwszym etapie siatkarki Gwiazdy wygrały swoją grupę pokonując UKS Net Piekary Śl. i Silesię Volley MOSIR/Sokół III Mysłowice.

O losach naszego zespołu w rozgrywkach zdecydował II etap rozgrywek. Tutaj nasz zespół trafił na SPS Politechniki Częstochowskiej, Częstochowiankę Częstochowa i MKS II Zawiercie. Przegrana z częstochowskimi zespołami spowodowała zajęcie trzeciego miejsca w grupie, co zaskutkowało możliwością walki o miejsca 17-32. W III etapie Gwiazda ponownie trafiła na UKS Net Piekary oraz na MKS II Dąbrowa Górnicza i UKS Źródełko Katowice. Ponownie nasze zawodniczki okazały się poza zasięgiem rywalek, wygrywając wszystkie mecze.

W IV etapie rywalizacji o miejsca 17-24 rywalami były UKS Dycha Czechowice Dziedzice, MUKS Sari Żory i LKPS Borowno. Zgodnie z regulaminem przeprowadzono trzy turnieje w czasie których każdy z zespołów rozegrał dwa spotkania. Gospodarzem ostatniego turnieju były tarnogórzanki, które nie tracą żadnego seta gładko pokonały MUKS Sari 2:0 (25:7, 25:17) i UKS Dychę 2:0 (25:12, 25:15).

W zespole Gwiazdy trenowanym przez Jacka Takiewicza zagrały: Monika Tarapacka, Angelika Tomanek, Karolina Knopek, Aleksandra Biesiada, Karolina Gajda, Nicola Kolanek, Agnieszka Piontek i Klaudia Stachewicz.

- Dzisiaj żaden z zespołów nie sprawił nam kłopotów. Z meczu na mecz gramy lepiej. W drugim etapie rozgrywek, decydującym o grze wyżej toczyliśmy bardzo wyrównane pojedynki. Trenuję siatkówkę ponad dwa lata, uczę się w gimnazjum i chciałabym potem dostać się do EDU-SPORT, liceum sportowego z internatem w Bielsku. I grać dalej w siatkówkę – marzy Angelika Tomanek, kapitan Gwiazdy.

Czwarty etap Gwiazda zakończyła na pierwszym miejscu w swojej grupie z kompletem punktów i bez straty seta, wyprzedzając dwoma punktami Borowno. W ostatnim etapie swojego uczestnictwa w rozgrywkach o Puchar Taurona nasze siatkarki będą rywalizować o miejsca 17-20 z MKS II Dąbrowa Górnicza, LKPS Borowno i MCKiS Jaworzno.

Już jutro Gwiazda zagra w wyjazdowym turnieju w Dąbrowie Górniczej, a za tydzień będzie gospodarzem kolejnego. Na własnej sali tarnogórzanki podejmą LKPS Borowno i MCKiS Jaworzno. Swoje rozgrywki siatkarskie rozpoczęła też IV liga seniorów. Po kilku latach przerwy Gwiazda zgłosiła w nich swój udział. W niedzielę po wyrównanym pojedynku tarnogórzanie pokonali na własnej sali LKPS Borowno 3:0 (25:23, 26:24, 26:24). Po trzech meczach zajmuja w swojej grupie trzecie miejsce ze stratą 3 punktów do MTS As Myszków i 1 punktu do Borowna.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0