Sokół Radzionków wicemistrzem Śląska. Siatkarki z pucharem [ZDJĘCIA]

Siatkarki Sokoła Radzionków udekorowane medalami z trenerem i prezesem
Siatkarki Sokoła Radzionków udekorowane medalami z trenerem i prezesem arc
Sokół Radzionków wicemistrzem Śląska! Nasze siatkarki po niezwykłej walce w dwóch turniejach finałowych III ligi siatkówki kobiet. To najwiekszy sukces klubu w jego historii, a to nie koniec tegorocznych zmagań radzionkowianek.

O&S Sokół Radzionków wicemistrzem Śląska po tym, jak zespół naszych siatkarek zajął drugie miejsce w dwuetapowym turnieju finałowym III ligi siatkówki halowej kobiet. Po pierwszym etapie, rozegranym w połowie lutego w Mysłowicach nasze siatkarki zajmowały drugie miejsce za prowadzącymi siatkarkami Silesii Volley MOSiR 2 Mysłowice, a przed Dębowianką Dębowiec i MKS Czechowice-Dziedzice.

Zobacz zdjęcia i przeczytaj relację z pierwszego turnieju finałowego III ligi - byliśmy tam!

Drugi turniej rozegrano w miniony weekend w Ustroniu. W piątek, 21 marca, nasze siatkarki zagrały z liderującą Silesią Volley. Dwa pierwsze sety padły łupem podopiecznych Krzysztofa Duszy, trenera Sokoła. W trzecim secie radzionkowianki miały już prowadzenie 16:14 i kiedy wszyscy oczekiwali zwycięskiego końca, przeciwniczki zaczęły odrabiać straty. Silesia doprowadziła do remisu 2:2, ale tie-break nasze wygrywają 15:10.

Taki początek turnieju dawał nadzieje nawet na tytuł mistrzowski. W sobotę Sokół Radzionków zagrał przeciwko Dębowiance, z którą gładko wygrał w pierwszym turnieju. Tymczasem nasza drużyna nie potrafiła teraz sprostać gospodyniom drugiego turnieju, przegrywając 3:0 (25:12, 25:15 i 25:19) – To był tylko cień Sokoła z dnia wczorajszego – skomentował po przegranym meczu Tomasz Stchlerowski, prezes Sokoła.

O wszystkim zdecydować miał niedzielny pojedynek z MKS Czechowice-Dziedzice. Tymczasem pierwszego seta nasze dziewczyny przegrały 25:20, drugiego wygrały 25:16, potem znowu porażka 25:19. Na szczęście w dwóch kolejnych poprawiły grę i wygrały mecz 3:2. Mistrzem Śląska została Silesia Volley, która pokonała MKS Czechowice-Dziedzice 3:0 i Dębowiankę 3:1.

- Zdobyte drugie miejsce na Śląsku jest największym sukcesem w 14-letniej historii klubu. Wywalczyliśmy też prawo bezpośredniej gry o awans do drugiej ligi – dodaje Stchlerowski.

W składzie Sokoła Radzionków wystąpiły: Agnieszka Adamek, Wanda Cholewa, Joanna Górecka, Anna Garus, Anna Gnyś (kapitan), Jolanta Skorupa, Dagmara Markiewicz, Monika Garbaciak, Paulina Hawryłko, Magdalena Borek, Marlena Bębenek i Agata Zjeżdżałka.

Pierwsze baraże o II ligę Sokół Radzionków zagra już w dniach 11-13 kwietnia w Nysie.