Spodek odleciał! Polska - Brazylia 3:2 [Zdjęcia]

Adrian Leks
Adrian Leks
To było niesamowite widowiska, która zakończyło się zwycięstwem naszych siatkarzy. Kibice w Spodku, jak zawsze stanęli na wysokości zadania.

To był prawdziwy dreszczowiec, który jeszcze długo pozostanie w pamięci wszystkich kibiców siatkówki.

Zarówno Polska, jak i Brazylia przystąpiły do tego spotkania po dwóch pewnych wygranych w Katowicach nad Kanadą i Finlandią. Mecz z mistrzami świata spowodował też, że jak zwykle Spodek zapełnił się do ostatniego miejsca i kibice głośnym dopingiem wspierali biało-czerwonych.

W pierwszym secie żadna z drużyna nie mogła osiągnąć znacznej przewagi, ale ostatecznie nasi reprezentanci zdołali wygrać 26:24. Zwycięski punkt zdobył asem serwisowym Jakub Jarosz. Druga partia był również bardzo wyrównana, ale tym razem lepsza okazała się drużyna z Ameryki Południowej, która zwyciężyła do 23.

Trzeci set to skuteczna pogoń podopiecznych Andrei Anastasiego, którzy tracili do Brazylijczyków w pewnym momencie już cztery punkty. Bohaterem tej partii był Michał Winiarski, który skutecznym blokiem wyprowadził nas najpierw na prowadzenie, a następnie przypieczętował naszą wygraną asem serwisowym.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się po czwartym secie, to do gry wrócili Canarinhos, którzy po emocjonującej końcówce wygrali do 23.

O wszystkim musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym Polska nie zaprzepaściła szansy. Wygraliśmy do 10 i ponad 11 tysięcy kibiców w Spodku mogło rozpocząć świętowanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - BRAZYLIA

Polacy z kompletem zwycięstw zakończyli turniej w Katowicach. W grupie B Ligi Światowej umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Polska - Brazylia 3:2 (26:24, 23:25, 25:23, 23:25, 15:10)