Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tabliczki z aforyzmami Łukasza Zimnocha w parku w Świerklańcu zostały skradzione. "Złodzieju, czuję się doceniony"

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Dwie tabliczki z aforyzmami Łukasz Zimnocha w parku w Świerklańcu zostały skradzione. Zobacz zdjęcia >>>
Dwie tabliczki z aforyzmami Łukasz Zimnocha w parku w Świerklańcu zostały skradzione. Zobacz zdjęcia >>>Szymon Bijak
W ubiegłym roku w parku w Świerklańcu na kilku ławkach zamontowano tabliczki z aforyzmami autorstwa Łukasza Zimnocha. Dwóch z nich... już nie ma. - Dostrzegłem, że na jednej z ławek brakuje tabliczki. Zniknęła. Nie została wyłamana, a sprawnie usunięta z wykorzystaniem jakiegoś narzędzia. Patrzę na kolejną ławkę i wygląda to podobnie - napisał w mediach społecznościowych.

Świerklaniec: ktoś skradł parkowe tabliczki z aforyzmami

W połowie września ubiegłego roku na ośmiu ławkach znajdujących się w głównej alei parku w Świerklańcu pojawiły się tabliczki z aforyzmami Łukasza Zimnocha, społecznika działającego w regionie, w ramach akcji "Ławkowe myślniki".

"Dziejową misją arystokracji jest pokazanie, że człowiek to zadanie na całe życie", "Co daje kryzys? Uczy dzielić rzeczy na konieczne i zbędne" - to przykłady wspomnianych aforyzmów, z którymi możemy zapoznać się odwiedzając świerklaniecki park. Jednak już nie ze wszystkimi - dwie tabliczki zostały bowiem... skradzione.

- Ławki przy głównej alei są przyozdobione moimi aforyzmami. Mile to łechta moją próżność. Poszliśmy alejką w stronę najpiękniejszej śląskiej fontanny, aż nagle dostrzegłem, że na jednej z ławek brakuje tabliczki. Zniknęła. Nie została wyłamana, a sprawnie usunięta z wykorzystaniem jakiegoś narzędzia. Patrzę na kolejną ławkę i wygląda to podobnie. Złodziej był w parku, spodobał mu się aforyzm, zaopatrzył się w narzędzie, przyjechał ponownie, usunął tabliczkę i coś z nią zrobił. Złodzieju, czuję się doceniony. Twój komplement jest większy, niźli moja strata - napisał Łukasz Zimnoch w mediach społecznościowych.

Ławkowe aforyzmy możemy także "spotkać" przed Biblioteką Śląską w Katowicach. Cała akcja miała na celu promować czytelnictwo i animować przestrzeń publiczną w województwie.

- Same aforyzmy są zachętą do pogłębionej refleksji, dyskusji, a czasem mogą też być inicjacją rozmowy z nieznajomym – wyjaśniał w ubiegłym roku dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek, dyrektor Biblioteki Śląskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto