Tarnogórscy ekonomiści pokonali lekarzy z Mysłowic

Stanisław Wawszczak
Dawid Stroba, Mateusz Skorupa, Adam Garbacz (9) i Łukasz Duda (z prawej) w czasie przerwy gorączkowo naradzali się, jak odwrócić losy meczu.
Ohio Tarnowskie Góry od zwycięstwa nad Med Boys Mysłowice rozpoczęło play-offy Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Po rundzie zasadniczej nasz zespół zajmował drugie miejsce, ustępując dwoma punktami Sor-Drew Bytom.

- Marzy nam się finał z Sor-Drewem. To obok nas, najsilniejszy zespół ligi - przekonuje Adam Sztukowski, kapitan Ohio.

Aby znaleźć się w finale, trzeba dwukrotnie w play-offach pokonać Med Boys-ów. Tymczasem po pierwszych dwóch kwartach, nie zapowiadało się na zwycięstwo. Przeciwnicy, zespół lekarzy z Mysłowic, od pierwszej akcji objęli prowadzenie. Łatwo przedostawali się pod nasz kosz, a każdy ich rzut znajdował do niego drogę. Nasi w odpowiedzi fatalnie pudłowali. Próbowali rzutów z dystansu, też nieskutecznie. Na dodatek sędziowie wzięli Łukasza Dudę na celownik i szybko złapał on trzy przewinienia. W zespole pojawiły się wzajemne pretensje, krytyczne uwagi rezerwowych zawodników. W efekcie przewaga przeciwników wynosiła momentami nawet 11 punktów. Dopiero w trzeciej kwarcie nasi się wstrzelali. Odrobili straty i przed ostatnią kwartą przegrywali już tylko dwoma punktami. Wyraźnie odbudowali w sobie wiarę, że to spotkanie można wygrać. Tuż po wznowieniu gry dobre wejście Dudy pod kosz przeciwników i Ohio wyrównało na 50:50. Tarnogórzanie ruszyli do ataku. Zmęczeni goście, którzy przyjechali na mecz tylko w piątkę słabli w oczach. Mecz kończyli w trójkę, po zejściu dwóch z nich za pięć przewinień.

- Rozpoczęliśmy bardzo słabo. Ale udało się nam zrewanżować Med Boys-om za porażkę w rundzie zasadniczej. Mamy pełny skład, mamy gdzie trenować, więc myślę, że dostaniemy się do finału - mówi Dawid Stroba, najskuteczniejszy zawodnik Ohio.

OHIO TARNOWSKIE GÓRY - MED BOYS MYSŁOWICE 84:62 (13:15, 11:20, 24:15, 36:12)

OHIO: Łukasz Duda (27), Wojciech Bichalski (2), Łukasz Kaszycki, Tadeusz Komender (2), Dawid Stroba (33), Adam Garbacz (2), Adam Sztukowski (4), Łukasz Przybyłek (10), Mateusz Skorupa (3).