Tarnogórski Staszic zajął drugie miejsce w półfinale wojewódzkim

(waw)
Bartłomiej Strózik (15) okazał się najskuteczniejszym koszykarzem Staszica. Koszykówka to kolejne hobby siatkarza Gwiazdy.
Reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 z Zabrza wygrała półfinał Licealiady w koszykówce chłopców i ona weźmie udział w finale mistrzostw Śląska Szkolnego Związku Sportowego. Drugie miejsce zajęło II LO im. St.

Reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 z Zabrza wygrała półfinał Licealiady w koszykówce chłopców i ona weźmie udział w finale mistrzostw Śląska Szkolnego Związku Sportowego. Drugie miejsce zajęło II LO im. St. Staszica z Tarnowskich Gór, organizator turnieju półfinałowego, wygrywając z IV LO im. B. Chrobrego z Bytomia.

Mecz z bytomianinami był bardzo zaciekły. Po dwóch kwartach nasi koszykarze prowadzili trzema punktami, a gra była bardzo wyrównana. I choć w trzeciej przewaga Staszica wzrosła do pięciu punktów, to o ostatecznym wyniku rozstrzygnęła ostatnia kwarta. Bytomianie przyśpieszyli grę kilka razy celnie rzucili i na dwie minuty przed końcem spotkania wyrównali na 51:51. Natychmiastowy kontratak Staszica, wejście pod kosz Łukasza Plewni i... było 53:51. Chrobry jednak natychmiast odpowiedział i znowu remis. Na 50 sekund przed końcową syreną kolejna akcja tarnogórzan. Bartłomiej Strózik wyszukał stojącego pod koszem przeciwników Plewnię, a ten z łatwością wsadził piłkę w obręcz. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu, Plewnia znów przechwycił piłkę i ustalił wynik na 57:53.

- Pokonanie bytomian jest dużym sukcesem. Pięciu graczy naszego zespołu trenuje siatkówkę, koszykówkę traktujemy jako hobby. W ubiegłym roku przegraliśmy powiat, dzisiaj zaprocentowała praca naszego trenera, Radosława Kucińskiego - mówi Krzysztof Musielak, kapitan Staszica. W meczu z Zabrzem nasi nie byli faworytami. W jego zespole zagrali koszykarze MKS Zabrze, finalistów niedawnych mistrzostw Polski.

- Klubowiczów nie mogliśmy pokonać. Ale teraz założyliśmy klub. Na razie trenują w nim dzieci, ale wierzę, że za kilka lat stawią one czoła takim zespołom, jak ten z Zabrza - zapewnia Kuciński.

II LO IM. STASZICA TARNOWSKIE GÓRY - IV LO IM. CHROBREGO BYTOM 57:53 (13:8, 13:15, 14:12, 17:18)

II LO IM. STASZICA TARNOWSKIE GÓRY - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 ZABRZE 35:78 (10:18, 11:18, 10:17, 4:25)

STASZIC: Krzysztof Musielak (10, 9), Leszek Zajkowski (6, 2), Tomasz Grajczyk (9, 10), Piotr Klimczak (2, 0), Dawid Dikta, Jan Sojka, Marcin Wojnas, Łukasz Plewnia (13, 0), Marek Wystemp, Błażej Błaszczak (0, 2), Krzysztof Mitręga (0, 3), Bartłomiej Stózik (17, 9).