Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnowskie Góry: Strefa inwestycyjna nabiera kształtów. Działki zostały sprzedane inwestorom

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Urząd sprzedał wszystkie tereny przedsiębiorcom w strefie inwestycyjnej w Tarnowskich Górach.
Urząd sprzedał wszystkie tereny przedsiębiorcom w strefie inwestycyjnej w Tarnowskich Górach. UM Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry. W tarnogórskiej strefie inwestycyjnej, która powstała przy ul. Polnej, zbudowane zostaną hale magazynowe oraz powierzchnie biurowe. Urząd Miejski potwierdził, że wszystkie tereny zostały sprzedane, a umowy z firmami podpisane.

Tarnowskie Góry: wszystkie tereny w strefie inwestycyjnej zostały sprzedane

Prace przy strefie gospodarczej przy ul. Polnej w Tarnowskich Górach zakończyły się pod koniec lipca. Później przyszła pora na przeprowadzenie kampanii promocyjnej, która miała za zadanie pomóc w znalezieniu przedsiębiorców, którzy w niedalekiej przyszłości ulokują tu swoje firmy.

30 listopada, jak poinformował Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, zakończono podpisywanie umów notarialnych sprzedaży nieruchomości. Cztery działki, które zostały przygotowane w strefie inwestycyjnej, mają już swoich nabywców. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszym przetargu.

Wkrótce na terenie przy ul. Polnej (obszar około 6,5 hektara) pojawią się budynki następujących firm z miasta: APS Marcin Walasek, GSF Polska sp z o.o., a także euroelectronics.eu sp z o.o. - czytamy w komunikacie UM.

- Trzy działki trafiły w ręce firm tarnogórskich. Jedna została kupiona przez spółkę z kapitałem niemieckim, zajmującą się magazynowaniem i usługami wspomagającymi transport. Wszystkie firmy utworzą w naszej strefie powierzchnie magazynowo – biurowe – wyjaśnia Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych w Tarnowskich Górach.

Zgodnie z umową, przedsiębiorstwa, które kupiły nieruchomości, muszą do dwóch lat rozpocząć budowę swoich firm na terenie strefy i ukończyć ją maksymalnie do 2025 roku.

– Cieszy nas, że dzięki środkom Unii Europejskiej udało się skutecznie poszerzyć bazę dla działalności gospodarczej w mieście oraz to, że tereny przeznaczone zostaną pod działalność nieemisyjną, co od początku było naszym celem. Ulokowanie firm w strefie oznacza dla nas większe dochody do budżetu, które z pewnością spożytkujemy na nowe inwestycje, ale także nowe miejsca pracy – dodaje Piotr Skrabaczewski.

Całkowita wartość budowy strefy inwestycyjnej w Tarnowskich Górach wyniosła ok. 14,3 mln zł. Na realizację tego zadania władze gminy pozyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej (9,5 mln) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Projekt obejmował:

  • budowę drogi wewnętrznej,
  • wycinkę drzew i krzewów,
  • budowę sieci i instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci ciepłowniczej oraz sieci elektroenergetycznej,
  • roboty rozbiórkowe oraz
  • budowę ogrodzenia.
od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto