Trzy punkty z Porębą na dobry początek

Stanisław Wawszczak
Atakuje Adam Prasołek, kapitan Gwiazdy.
Efektownym zwycięstwem rozpoczęli siatkarze UKS Gwiazda Tarnowskie Góry rozgrywki o mistrzostwo III ligi, pokonując na własnej hali MKS Porębę 3: 0 (25: 23, 25: 17, 25: 20).

Efektownym zwycięstwem rozpoczęli siatkarze UKS Gwiazda Tarnowskie Góry rozgrywki o mistrzostwo III ligi, pokonując na własnej hali MKS Porębę 3: 0 (25: 23, 25: 17, 25: 20). Nasi występują w nowym sezonie bez Adama Łapuszyńskiego, który zasilił II-ligowy MOS Będzin. W inauguracyjnym spotkaniu zabrakło również Rafała Szafrańca. Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Gwiazdy, ale potem nastąpiła seria błędów i goście zaczęli gonić. Na szczęście nie zdążyli. W drugim secie nasi wyraźnie prowadzili od pierwszej do ostatniej piłki. Początek trzeciego należał do gości, ale skuteczne zbicia Adama Prasołka, Bartka Strózika i Grzegorza Miszewskiego pozwoliły na odrobienie strat.

– Cieszy udany początek sezonu. Zadaniem zespołu jest utrzymanie pozycji w czołówce tabeli. Sporym osłabieniem jest odejście Łapuszyńskiego. Na dodatek zabrakło dzisiaj Szafrańca, naszego rozgrywającego – mówi Prasołek, kapitan Gwiazdy.
Dzień później nasi siatkarze doznali porażki ulegając na wyjeździe MMKS-owi Dąbrowa Górnicza 3: 0.
GWIAZDA: Paweł Ogiołda (libero), Adam Prasołek, Grzegorz Sejnota, Damian Plachetka, Patryk Lenert, Paweł Roch, Grzegorz Miszewski, Bartłomiej Strózik.