Polecamy

Awokado
[4/12]

Awokado

Awokado to zdrowy owoc uwielbiany przez zwolenników diety roślinnej. Jak się jednak okazuje, ma także swoje mroczne strony.

> Ogromny popyt na awokado sprawił, że rolnicy w Ameryce Południowej karczują coraz większe połacie lasu pod nowe plantacje.

> Biznes "awokadowy" jest na tyle lukratywny, że jego uprawą zainteresowały się nawet kartele narkotykowe.

> Hodowla awokado potrzebuje bardzo dużo wody – wyhodowanie zaledwie trzech owoców wiąże się z zużyciem niemal tysiąca litrów wody.

> Dodatkowym apektem jest odległość, jaką owoc musi pokonać z miejsca uprawy na nasz talerz. Importowana żywność obciążona jest nie tylko kosztami transportu, ale także zanieczyszczeniami, które transport ten wygenerował.W dzisiejszych czasach słowo "ekologia" powinno stać się mottem życiowym każdego człowieka, jeśli nie chcemy doprowadzić naszej planety do całkowitej ruiny. Dbanie o środowisko to nie tylko segregowanie śmieci, ale także odpowiedzialne zakupy, moda, a także dieta. Obecnie to przemysł spożywczy w największym stopniu zatruwa środowisko - bardziej niż transport! W dodatku zużywa aż 70% wody pitnej. Jeśli nie zmienimy naszej diety, Ziemia nie tylko nie będzie w stanie się wyżywić, ale także ulegnie nieodwracalnym zniszczeniom. Co już dziś powinniśmy wykluczyć ze swojego menu?

Najnowsze wiadomości

reklama