Warta Zawiercie - Slavia Ruda Śląska 2:0 [ZDJĘCIA]

PM
A. Seweryn (KP Warta Zawiercie)
Warta Zawiercie dopisała na swoje konto kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonała Slavię Ruda Śląska. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Zobaczcie zdjęcia.

W sobotę, 25 maja, rozegrana została 27. kolejka IV ligi (grupa śląska I). Warta Zawiercie podjęła na własnym obiekcie Slavię Ruda Śląska.

Warta Zawiercie wygrywa ze Slavią Ruda Śląska. Kibice obejrzeli dwie bramki

Spotkanie ułożyło się zdecydowanie po myśli zawierciańskiego klubu. "Zielono-biało-zieloni" prowadzenie objęli w 35 minucie. Wynik meczu otworzył Damian Adamiecki. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Kolejną bramkę kibice obejrzeli w 71 minucie spotkania. Bramkarza rywali pokonał wtedy Mateusz Wawoczny. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Warta Zawiercie jest wiceliderem tabeli. Na swoim koncie ma 56 punktów. Trzeci Śląsk Świętochłowice traci do niego 11 "oczek", a do rozegrania zostały tylko trzy kolejki. Oznacza to, że Warta może być pewna zakończenia sezonu na drugiej lokacie. Pierwsze miejsce należy natomiast do Polonii Poraj, która ma na swoim koncie 69 punktów.

Dzień Dziecka z Wartą Zawiercie już w sobotę

Na 1 czerwca zaplanowano Dzień Dziecka z Wartą Zawiercie. W tym dniu na najmłodszych mieszkańców Zawiercia czeka wiele atrakcji. Udział w nich będzie bezpłatny. Wydarzenie połączone jest z akcją charytatywną "Obudź się Karola", podczas której zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację Karoliny Bebel z Zawiercia. Przypomnijmy, że młoda kobieta została ciężko ranna w wypadku samochodowym. Od tego momentu jest w śpiączce. W domu czekają na nią dwie córeczki.

Dzień Dziecka z Wartą Zawiercie rozpocznie się o godzinie 10. Wtedy przy muszli koncertowej w parku OSiR rozpocznie się gra miejska "Podróż za jeden uśmiech". Na godzinę 11 zaplanowano natomiast początek turnieju tenisa ziemnego.

O godzinie 12 na terenie boiska betonowego OSiR rozpocznie się maraton taneczny, a godzinę później na bieżni na stadionie dzieci będą ścigać się gokartami. O 14 na stadionie odbędzie się bitwa na poduszki. Na dzieci cały czas będzie czekać wiele atrakcji. Wśród nich są dmuchańce, fotobudka, bańki mydlane oraz gokarty.

Na godzinę 15 zaplanowano mecz piłki nożnej. Akademia Warty Zawiercie zmierzy się z drużyną prezydenta Łukasza Konarskiego. O 16 zaplanowano pokaz pierwszej pomocy WOPR.

Zwieńczeniem Dnia Dziecka z Wartą Zawiercie będzie spotkanie IV ligi. Warta Zawiercie zmierzy się na własnym boisku z Szombierkami Bytom. Początek o godzinie 17. Wstęp bezpłatny.