Warta Zawiercie świetnie rozpoczęła rundę wiosenną

PM
Piłkarska Warta Zawiercie zainaugurowała rozgrywki rundy wiosennej przed własną publicznością. Zawiercianie zmierzyli się z Gwarkiem Ornontowice i wygrali 3:1.

W sobotę, 16 marca, Warta Zawiercie rozpoczęła zmagania w rundzie wiosennej IV ligi. Zawiercianie zmierzyli się na własnym boisku z drużyną Gwarek Ornontowice.

Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy. W 31 minucie wynik meczu otworzył Damian Adamiecki. Cztery minuty później było już 2:0.Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Smarzyński. W 44 minucie bramkę „do szatni” zdobył Jacek Jarnot i Warta kończyła pierwszą połowę spotkania prowadząc 3:0.

W drugiej połowie kibice obejrzeli tylko jedną bramkę. Honorowe trafienie dla Gwarka Ornontowice zdobył Filip Maziarz. Warto dodać, że przyjezdni kończyli spotkanie w „dziesiątkę”. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał Filip Maziarz. Czerwony kartonik był konsekwencją otrzymania drugiej żółtej kartki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Kolejny mecz Warta Zawiercie rozegra na wyjeździe.Jej rywalem będzie RKS Grodziec. Początek meczu w sobotę, 23 marca, o godzinie 11.