Warta Zawiercie - Szombierki Bytom [ZDJĘCIA]

PM
Warta Zawiercie zanotowała kolejne zwycięstwo w IV lidze. Tym razem pokonała Szombierki Bytom.

W sobotę, 1 października, Warta Zawiercie podjęła na własnym boisku Szombierki Bytom. Bytomski zespół przed sobotnim meczem zajmował czternaste miejsce w tabeli.

Początek meczu był dość wyrównany, ale to Szombierki jako pierwsze miały szansę na otworzenie wyniku meczu. W 5 minucie gry na strzał zdecydował się jeden z zawodników z Bytomia, ale piłka minęła bramkę Warty.

W 30 minucie gry powinno być 1:0. Michał Mąka zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka trafiła w poprzeczkę. Bramkarza mógł pokonać jeszcze Krystian Furgacz, ale w jego strzale zabrakło precyzji.

W 41 minucie gry zrobiło się gorąco w polu karnym Warty Zawiercie. Błąd popełnił wtedy Artur Tomanek. Bramkarz Warty złapał piłkę podaną do niego przez klubowego kolegę. Nie umknęło to uwadze sędziego głównego spotkania, który podyktował rzut wolny pośredni. Piłka po zamieszaniu w polu karnym minęła Artura Tomanka. W ten sposób goście wyszli na prowadzenie.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. W 45 minucie gry bramkarza Szombierek pokonał Krystian Furgacz.

Druga połowa to lepsza gra Warty, która dominowała na boisku. W 74 minucie mogło być 2:1. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Michał Mąka, który dośrodkował piłkę prosto na głowę Damiana Sołtysika. Niestety, kapitan Warty nie zdołał oddać celnego strzału.

Minutę później kibice zawierciańskiego klubu cieszyli się z bramki. Na listę strzelców wpisał się Rafał Nowak. Napastnik Warty kolejną bramkę zdobył w 83 minucie gry.

Warta pokonała Szombierki Bytom, 3:1. W dalszym ciągu jest liderem tabeli IV ligi. Drugi RKS Grodziec traci do zawiercian jeden punkt.

Kolejny mecz Warta rozegra na wyjeździe. Jej rywalem będzie Raków Częstochowa.

Warta Zawiercie - Szombierki Bytom 3:1 (1:1)