Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chodzieskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chodzieskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu chodzieskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TADEJ Stanisław Piotr: pozycja 1 : 1,87% (1 153 głosów)
- MANDELT Laura Katarzyna: pozycja 2 : 1,87% (1 153 głosów)
- DZIDO Bogusław: pozycja 3 : 1,87% (1 153 głosów)
- KLIMAS Dariusz: pozycja 4 : 1,87% (1 153 głosów)
- PODSIADŁOWICZ Jan: pozycja 5 : 1,87% (1 153 głosów)
- JANUSZCZAK Katarzyna Wioletta: pozycja 6 : 1,87% (1 153 głosów)
- GRAMS Ewa: pozycja 7 : 1,87% (1 153 głosów)
- WILCZAK Anna Bronisława: pozycja 8 : 1,87% (1 153 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JURASZEK Mirosław: pozycja 1 : 5,7% (3 509 głosów)
- PANEK Paulina Zofia: pozycja 2 : 5,7% (3 509 głosów)
- KITA Marcin Piotr: pozycja 3 : 5,7% (3 509 głosów)
- POLZIN Małgorzata: pozycja 4 : 5,7% (3 509 głosów)
- WOŹNIAK Kamil Krzysztof: pozycja 5 : 5,7% (3 509 głosów)
- OTTO Donata: pozycja 6 : 5,7% (3 509 głosów)
- PROCEK Kacper Stanisław: pozycja 7 : 5,7% (3 509 głosów)
- RUCIŃSKI Jacek Robert: pozycja 8 : 5,7% (3 509 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO LUDOWE:
- WITCZUK Mariusz: pozycja 1 : 3% (1 846 głosów)
- SMARUJ Bartosz: pozycja 2 : 3% (1 846 głosów)
- NIEMIRO Honorata Róża: pozycja 3 : 3% (1 846 głosów)
- ŁAPACZ Joanna: pozycja 4 : 3% (1 846 głosów)
- GRABOWSKI Sergiusz Ireneusz: pozycja 5 : 3% (1 846 głosów)
- PSZCZÓŁKA Jacek: pozycja 6 : 3% (1 846 głosów)
- GRZESIAK-WALCZAK Małgorzata: pozycja 7 : 3% (1 846 głosów)
- ZDUNEK Beata Anna: pozycja 8 : 3% (1 846 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- WYRWA Franciszek Jan: pozycja 1 : 1,01% (619 głosów)
- ZIEMBIKIEWICZ Bernard: pozycja 2 : 1,01% (619 głosów)
- LASOTA Przemysław Paweł: pozycja 3 : 1,01% (619 głosów)
- GAPIŃSKI Dariusz Wojciech: pozycja 4 : 1,01% (619 głosów)
- MARCINIAK Maria: pozycja 5 : 1,01% (619 głosów)
- KACZYŃSKA Justyna Katarzyna: pozycja 6 : 1,01% (619 głosów)
- OLEJNICZAK-MUCHA Grażyna Halina: pozycja 7 : 1,01% (619 głosów)
- SIENKIEWICZ Henryk: pozycja 8 : 1,01% (619 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA CHODZIESKA:
- BEHRENDT Zbigniew Waldemar: pozycja 1 : 0,92% (565 głosów)
- DĄBKOWSKI Łukasz Roman: pozycja 2 : 0,92% (565 głosów)
- GÓRZNA Aleksandra: pozycja 3 : 0,92% (565 głosów)
- KOBIERSKA Natalia: pozycja 4 : 0,92% (565 głosów)
- ŁABÓJ Bolesław: pozycja 5 : 0,92% (565 głosów)
- PAPROCKA Michalina: pozycja 6 : 0,92% (565 głosów)
- SŁODOWICZ Wiesław: pozycja 7 : 0,92% (565 głosów)
- SZYMCZAK-BUDA Dominika: pozycja 8 : 0,92% (565 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chodzieskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STEMPNIAK Patrycja Martyna: pozycja 1 : 4,17% (757 głosów)
- MARCINKOWSKA Joanna: pozycja 2 : 4,17% (757 głosów)
- JOŃCZYK Piotr Wojciech: pozycja 3 : 4,17% (757 głosów)
- WYSOGLĄD Kacper Henryk: pozycja 4 : 4,17% (757 głosów)
- HEREĆ Iwona Maria: pozycja 5 : 4,17% (757 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GURSZ Emil: pozycja 1 : 5,31% (964 głosów)
- WÓJCIK Jakub Marcin: pozycja 2 : 5,31% (964 głosów)
- OGRABEK Karolina: pozycja 3 : 5,31% (964 głosów)
- WASIL Ewa: pozycja 4 : 5,31% (964 głosów)
- FLOREK Piotr: pozycja 5 : 5,31% (964 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO LUDOWE:
- BUSZKIEWICZ Kinga Danuta: pozycja 1 : 8,91% (1 618 głosów)
- JANKOWSKA Magdalena: pozycja 2 : 8,91% (1 618 głosów)
- KSYCKA Barbara: pozycja 3 : 8,91% (1 618 głosów)
- PASCH Dariusz: pozycja 4 : 8,91% (1 618 głosów)
- SZAFRANEK Paweł Cezary: pozycja 5 : 8,91% (1 618 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA CHODZIESKA:
- CZEKAŁA Przemysław: pozycja 1 : 1,62% (294 głosów)
- KOPIDURA Anita Anna: pozycja 2 : 1,62% (294 głosów)
- SIMIŃSKI Grzegorz: pozycja 3 : 1,62% (294 głosów)
- STACHOWIAK Marta: pozycja 4 : 1,62% (294 głosów)
- WĘCŁAWEK Karina Anita: pozycja 5 : 1,62% (294 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chodzieskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOŁODZIEJEWSKA Julia Kinga: pozycja 1 : 5,31% (837 głosów)
- WIECZOREK Andrzej Tomasz: pozycja 2 : 5,31% (837 głosów)
- ZIELIŃSKI Piotr: pozycja 3 : 5,31% (837 głosów)
- POPKOWSKA Weronika: pozycja 4 : 5,31% (837 głosów)
- JANCZARCZYK Zbigniew Wojciech: pozycja 5 : 5,31% (837 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PYTLAK Magdalena: pozycja 1 : 6,08% (958 głosów)
- JĘDRZEJCZYK Piotr Adam: pozycja 2 : 6,08% (958 głosów)
- TWARDOWSKI Łukasz: pozycja 3 : 6,08% (958 głosów)
- KASPERSKI Łukasz Józef: pozycja 4 : 6,08% (958 głosów)
- WOŹNICZKA Lidia Anna: pozycja 5 : 6,08% (958 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO LUDOWE:
- RYBARCZYK Dariusz Jan: pozycja 1 : 3,9% (615 głosów)
- RYCHERT-BEMBNISTA Małgorzata: pozycja 2 : 3,9% (615 głosów)
- ŁOSIN Sebastian: pozycja 3 : 3,9% (615 głosów)
- SPYCHALSKA Beata Maria: pozycja 4 : 3,9% (615 głosów)
- KUCNER Eugeniusz Wiktor: pozycja 5 : 3,9% (615 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- BEMBNISTA Bogdan Franciszek: pozycja 1 : 1,27% (200 głosów)
- SPYCHALSKA Lidia Teresa: pozycja 2 : 1,27% (200 głosów)
- MICHALAK Iwona Maria: pozycja 3 : 1,27% (200 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA CHODZIESKA:
- HERMASZCZUK Julian Marian: pozycja 1 : 3,94% (621 głosów)
- PILARZ Beata Anna: pozycja 2 : 3,94% (621 głosów)
- KULCZYŃSKA Michalina Halina: pozycja 3 : 3,94% (621 głosów)
- BUGAJ Grzegorz: pozycja 4 : 3,94% (621 głosów)
- JABŁOŃSKI Tomasz: pozycja 5 : 3,94% (621 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chodzieskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GOŚCINIAK Ryszard Wiesław: pozycja 1 : 1,81% (703 głosów)
- CZERWIŃSKA Barbara Natalia: pozycja 2 : 1,81% (703 głosów)
- KERMES Aleksander Stanisław: pozycja 3 : 1,81% (703 głosów)
- ŁABISZAK Katarzyna: pozycja 4 : 1,81% (703 głosów)
- PAWŁOWSKI Sławomir: pozycja 5 : 1,81% (703 głosów)
- TADEJ Cecylia: pozycja 6 : 1,81% (703 głosów)
- FIT Aleksander: pozycja 7 : 1,81% (703 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- URBAŃSKI Adrian: pozycja 1 : 4,25% (1 649 głosów)
- BURZYŃSKI Bartosz Marcin: pozycja 2 : 4,25% (1 649 głosów)
- BERETA Monika: pozycja 3 : 4,25% (1 649 głosów)
- GÓRSKA Joanna Iwona: pozycja 4 : 4,25% (1 649 głosów)
- MAZUR Martyna Maria: pozycja 5 : 4,25% (1 649 głosów)
- CHOLEWIŃSKA-POLCYN Małgorzata Anna: pozycja 6 : 4,25% (1 649 głosów)
- TRZEBNY Roman Karol: pozycja 7 : 4,25% (1 649 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDOWO LUDOWE:
- KACZUBA Tomasz Jan: pozycja 1 : 3,04% (1 179 głosów)
- LEŚKO Mirosław Aleksander: pozycja 2 : 3,04% (1 179 głosów)
- HEREĆ Joanna Dorota: pozycja 3 : 3,04% (1 179 głosów)
- HABET Elżbieta: pozycja 4 : 3,04% (1 179 głosów)
- PRZYBYLSKA Daria Aniela: pozycja 5 : 3,04% (1 179 głosów)
- JANKE Zbigniew: pozycja 6 : 3,04% (1 179 głosów)
- KUCNER Joanna Grażyna: pozycja 7 : 3,04% (1 179 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- ŁUKASZCZYK Jacek Tomasz: pozycja 1 : 4,05% (1 568 głosów)
- MAĆKOWIAK Joanna: pozycja 2 : 4,05% (1 568 głosów)
- TOBOŁA Jerzy: pozycja 3 : 4,05% (1 568 głosów)
- KOZERA Ewa: pozycja 4 : 4,05% (1 568 głosów)
- GÓRKA Dariusz: pozycja 5 : 4,05% (1 568 głosów)
- NOWACZEWSKA Justyna: pozycja 6 : 4,05% (1 568 głosów)
- KROJENKA Mateusz: pozycja 7 : 4,05% (1 568 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA CHODZIESKA:
- BARTKOWIAK Mirosław: pozycja 1 : 1,13% (438 głosów)
- CYRAN Marek Paweł: pozycja 2 : 1,13% (438 głosów)
- DANIELEWSKA Adrianna Anna: pozycja 3 : 1,13% (438 głosów)
- MARKOWSKA Grażyna Anna: pozycja 4 : 1,13% (438 głosów)
- ORCHOWICZ Beata: pozycja 5 : 1,13% (438 głosów)
- PAPROCKA Magdalena Izabela: pozycja 6 : 1,13% (438 głosów)
- WENDLAND Michał: pozycja 7 : 1,13% (438 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?