Czwarte miejsce reprezentacji LO im. Staszica w VII Licealiadzie

WAW
Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica z Tarnowskich Gór zajęła czwarte miejsce w finałach VII Ogólnopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców, będących mistrzostwami Polski szkół ponadgimnazjalnych.

W Gorlicach w woj. podkarpackim nasi, tarnogórscy koszykarze pokonali gospodarzy 81:59 i Elbląg 82:72, a w pojedynkach o podium ulegli kolejno Pruszkowowi 112:66 i Wrocławowi 89:74.

W Staszicu zagrali Patryk Pach, Maciej Smodis, Dominik Pietryga, Dariusz Biernat, Kamil Pośpiech, Mateusz Skorek, Michał Cieśla, Mateusz Zieliński, Bartłomiej Pilawka, Bartosz Wączek i Jakub Wach.

Pach został również najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzostw w rzutach osobistych z 90-procentową skutecznością.