Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe boiska treningowe przy stadionie Gwarka w Tarnowskich Górach. Zobacz, jak wyglądają

OPRAC.:
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Przy stadionie Gwarka Tarnowskie Góry powstało boisko treningowe o sztucznej nawierzchni z oświetleniem i trybuną oraz zaplecze techniczne.
Przy stadionie Gwarka Tarnowskie Góry powstało boisko treningowe o sztucznej nawierzchni z oświetleniem i trybuną oraz zaplecze techniczne. UW Katowice / UM Tarnowskie Góry
W piątek 21 kwietnia zakończono pierwszy etap budowy boisk treningowych przy stadionie Gwarka w Tarnowskich Górach. W ramach wartej ponad 15 mln złotych inwestycji powstało tu boisko o sztucznej nawierzchni z oświetleniem i zapleczem technicznym.

Przy stadionie Gwarka Tarnowskie Góry powstały nowe boiska treningowe

Otwarcie nowych obiektów przy stadionie Gwarka Tarnowskie Góry nastąpiło w piątek 21 kwietnia.

– To miejsce aktywności dla wszystkich mieszkańców Tarnowskich Gór. Dziś kończymy pierwszy etap. Można już grać na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Po zakończeniu wszystkich prac każdy mieszkaniec będzie mógł potrenować na jednym z boisk, przyjść ze swoim zwierzakiem na wybieg dla psów lub po prostu obejrzeć z trybun mecz – mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstało boisko o sztucznej nawierzchni z oświetleniem i trybuną na 264 osoby, tablicą elektroniczną i nagłośnieniem. Dla osób, które będą korzystać z boiska dostępne jest zaplecze z szatniami, budynkiem gospodarczym i toaletami. Całość łączy nowa infrastruktura - drogi, oświetlenie, miejsca parkingowe.

Na dwóch obiektach trwają jeszcze prace wykończeniowe. Na boisku o nawierzchni naturalnej powstaje trawnik, a na wybiegu dla psów odwodnienie oraz trawnik, który zatrzyma i wchłonie część wody.

– Boisko na samym początku jest przede wszystkim udostępniane dzieciom i młodzieży. I to oni tutaj, w ogromnych liczbach, będą mieli okazję i przyjemność oraz satysfakcję podnosić swój poziom sportowy, ale również podnosić swój poziom zdrowotny – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Koszt całej inwestycji wynosi 15 mln złotych, z czego 9,7 mln złotych pochodzi z Funduszu Inicjatyw Lokalnych, a 5,9 mln złotych z budżetu miasta Tarnowske Góry.

– Czy ten obiekt powstałby, gdyby nie było pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych? Wprost powiem – raczej nie. Nie uznalibyśmy go wtedy jako najistotniejszy. Ale dzięki tej kwocie, prawie 10 mln zł z Rządowego Funduszu, dołożyliśmy ok. 6 mln złotych i mamy piękne, fantastyczne obiekty - mówi Arkadiusz Czech.

W wydarzeniu udział wzięli Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór, Krystyna Kosmala, starosta tarnogórski, a także posłowie Barbara Dziuk i Jerzy Polaczek, którzy strzałami na bramkę dokonali symbolicznego otwarcia nowych obiektów.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto