Gwarek Tarnowskie Góry wygrał z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza

SZEN
Gwarek Tarnowskie Góry
Gwarek Tarnowskie Góry Stanisław Wawszczak
Piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry zaliczyli udany debiut w rozgrywkach IV ligi śląskiej. Tarnogórzanie pokonali 11 sierpnia Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza 1:0.

Zwycięstwo Gwarka jest tym bardziej cenne, że piłkarz grali mecz z Zagłębiakiem na wyjeździe. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, ale nie strzelili bramki. W drugiej do głosu doszli tarnogórzanie. Decydująca bramka padła dopiero w 87 minucie spotkania. Sebastian Majecki podał w pole karne do Tadeusza Urbainczyka, a ten będąc sam na sam z bramkarze Zagłębiaka nie dał mu szans. Gospidarze nie zdołali już wyrównać i Gwarek zaliczył pierwsze trzy punkty w IV lidze śląskiej grupy pierwszej.

Gwarek zajmuje po pierwszej kolejce piąte miejsce. Zwycięstwa zaliczyło tez pięć innych zespołów: Pilica Koniecpol, Przyszłość Ciochowice, Sarmacja Będzin, Szombierki Bytom i Slavia Ruda Śląska. Pierwszy mecz na własnym boisku Gwarek rozegra już 15 sierpnia o godz. 17. Przeciwnikiem tarnogórzan będzie Sarmacja Będzin.

ZAGŁĘBIAK DĄBROWA GÓRNICZA - TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:1

BRAMKA: '87 - Tadeusz Urbainczyk

SKŁAD GWARKA: Masarczyk - Cymerys(ż), Wujek, Stanicki, Gajda(ż) - Brzezina, Krzęciesa, Foszmańczyk(88' Poloczek), Majecki - Urbainczyk(ż), Polis(ż) (83'Kajda)

SKŁAD ZAGŁEBIAKA: Stambuła - Zieliński, Treściński, Rał, Płaziński, Borek, Musiał, Świerczyński, Tomczyk (82. Bujak), Garczarczyk (65. Mazur), Baran