18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gwiazda Tarnowskie Góry wygrała z Sokołem Radionków siatkarskie derby III ligi kobiet [ZDJĘCIA]

Po dwóch przełożonych spotkaniach wreszcie doszło do siatkarskich derbów w III lidze kobiet między Sokołem Radzionków i Gwiazdą Tarnowskie Góry. Niestety, tarnogórzanki nie podtrzymały dobrej formy w kolejnym meczu z Płomieniem Sosnowiec kilka dni później.

Siatkarki Gwiazdy Tarnowskie Góry pokonały 3:2 na hali sportowej w Radzionkowie miejscowy Sokół w zaległym meczu XIII kolejki rozgrywek o mistrzostwo III ligi kobiet. Mecz, przełożony był z grudnia ubiegłego roku, w związku chorobami zawodniczek Gwiazdy, został rozegrany 10 stycznia.

Prawdziwie derbowy charakter pojedynku przyciągnął licznych kibiców obu drużyn. Drużyna Sokoła, grająca już od kilku sezonów w III lidze była zdecydowanym faworytem, tym bardziej, że radzionkowianki walczą o miejsce premiowane awansem, a tarnogórzanki występujące pierwszy sezon w trzeciej lidze walczą o ligowy byt.

Pierwszy set łatwo wygrały gospodynie 25:17. Drugi set zaczął się od prowadzenia tarnogórzanek 7:1. Taki początek nie budził jeszcze niepokoju wśród kibiców Sokoła, bowiem ich siatkarki szybko odrobiły straty. Nie mniej cały czas utrzymywała się dwupunktowa przewaga Gwiazdy. Sporo niecelnych zagrywek, nieskuteczny blok sprawiły, że przyjezdne utrzymały swoją przewagę do końca seta i wyrównały stan meczu na 1:1.

W trzecim secie obraz gry odwrócił się. Sokół prowadził już 23:17, ale w tym momencie tarnogórzanki obudziły się. Znakomita gra w obronie, celne ataki sprawiły, że odrobiły straty i rozgorzała zacięta walka o zwycięstwo w tym secie. W końcu set dla Sokoła przy stanie 29:27. W czwartym secie gra się wyrównała, ale przy stanie 20:20 w końcówce seta skuteczniejsze były tarnogórzanki i ponownie wyrównują stan meczu. 2:2.

W tie-breaku siatkarki Gwiazdy grają jak w transie, nie ma dla nich straconych piłek. Szybko obejmują prowadzenie 5:1, zmiana stron przy stanie 7:4, potem trzy celne ataki i 10:4 dla tarnogórzanek. Widać, że zawodniczki Gwiazdy uwierzyły w zwycięstwo, grają skutecznie i wygrywają 15:5. Dwie godziny emocji chyba nie wynagrodziło radzionkowskim kibicom porażki ich siatkarek.

– Cóż, szkoda. Walczymy o miejsce w czołówce dające szanse na walkę o awans. W tej sytuacji chyba pogrzebaliśmy je. Zajmujemy bezpieczne miejsce w środku tabeli, ale ambicje były wyższe. Jako trener zakończyłem pracę z zespołem na koniec grudnia. Drużynę obecnie prowadzi Sylwia Lniany, ja oczywiście nadal służę wszelką pomocą. Dzisiaj w składzie zabrakło Pauliny Kruppy i Sandry Wicik, ale są to zawodniczki wchodzące z ławki – mówi Piotr Podoba, były trener Sokoła.

Z postawy swoich siatkarek cieszył się Jacek Tarkiewicz, trener Gwiazdy. – Moje dziewczyny zagrały bardzo dobre spotkanie. Zdobyte punkty są niezwykle cenne, bowiem cały czas walczymy o oddalenie się od strefy spadkowej. Z taką grą możemy w końcu powalczyć w lidze – dodał.

Niestety, dwa dni później tarnogórzanki przegrały 3:0 bardzo ważny mecz z Płomieniem Sosnowiec, przedostatnią drużyną w tabeli. Obecnie Gwiazda wyprzedza Płomień dwoma punktami. Kolejny mecz tarnogórzanki zagrają we wtorek na sali w Reptach z SMS Sosnowiec, liderem III ligi. Sokół zajmuje aktualnie piąte miejsce, ze stratą 11 punktów do wicelidera, TKS Tychy.

MKS SOKÓŁ RADZIONKÓW – UKS GWIAZDA TARNOWSKIE GÓRY 2:3 (25:17, 22:25, 29:27, 22:25, 5:15)
SOKÓŁ: Agnieszka Adamek, Sylwia Lniany, Agata Zjeżdżałka, Sandra Tetfejer, Paulina Hawryłko, Aleksandra Guz, Maria Olszak, Anna Jarzombek, Paulina Włoczka, Jolanta Skorupa.
GWIAZDA: Małgorzata Kozubek, Katarzyna Furtak, Magdalena Orendorz, Andżelika Tomanek, Aleksandra Potempa, Dominika Siwy, Natalia Dąbrowska, Andżelika Kurzawa, Katarzyna Marek, Karolina Gajda, Magdalena Wrona, Martyna Murdzek