Hokej na trawie: Porażka tarnogórskiej Ósemki

WAW
Młode laskarki tarnogórskiej Ósemki rozpoczęły gry eliminacyjne do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży 2011. Na boisko ze sztuczną trawą na osiedlu Przyjaźń w Tarnowskich Górach wybiegła drużyna, która powstała niecałe dwa lata temu i był to dla niej pierwszy w historii zespołu pojedynek w rozgrywkach PZHT.

Przeciwnikiem były rutynowane laskarki z siemianowickiego MKS-u. Do przerwy przyjezdne prowadziły tylko 4:0, ale w drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się. Mecz inauguracyjny naszych hokeistek zakończył się porażką 14:0. W Ósemce zagrały: Aleksandra Zych, Ramona Jachym, Kinga Jakubiec, Klaudia Klyta, Emilia Lisoń, Oliwia Mielczarek, Nicoll Noculak, Aleksandra Pasierbek, Małgorzata Siwiec, Natalia Tobolik, Julia Wieczorek i Nikola Ziemba.

- Sztuka gry w hokeja na trawie wymaga ciężkiej i systematycznej pracy, a na wyniki należy jeszcze poczekać.

Drużyna dopiero co zaczęła przygodę z hokejem na trawie. Cały czas prowadzimy do niej nabór, na chętne czekamy we wtorki - zaprasza Andrzej Miśkiewicz, trener Ósemki.