Klub Jeździecki Lider Radzionków zebrał nagrody podczas ogólnopolskich zawodów halowych w ujeżdżaniu

Zawodnicy KJ Lider Radzionków znakomicie zaprezentowali się podczas halowych zawodów ogólnopolskich w ujeżdżeniu, rozegranych w ostatni weekend w Zbrosławicach.

Swoje konkurencje wygrali Tomasz Kowalski, jego syn Filip i Zuzanna Chmiel. Do zawodów zgłoszono blisko 100 koni z terenu całej Polski, a wśród nich były również konie z Czech i Słowacji. Tomasz Kowalski, trener Lidera wygrał konkurs klasy N na Rasputinie W uzyskując 198,418% i wyprzedził Grzegorza Mrozka (Abria Iwno) 192,116%. Startujący równolegle jego syn Filip na kucu Forest Gump uzyskał 194,755%.

– Gdyby Filip mógł być sklasyfikowany razem z zawodnikami startującymi na dużych koniach, zająłby drugie miejsce. Zrobił tu ładne procenty. Od ubiegłego roku poczynił spore postępy, jeździ w sposób dojrzały jak na trzynastolatka. Teraz przed nami kwietniowy start w halowym Pucharze Polski w Sopocie. Te zawody zakończą sezon halowy. Latem najważniejsze dla nas będą mistrzostwa Europy w Austrii. Oprócz Mateusza Cichonia, wielokrotnego mistrza Polski pojedzie na nie również Filip, który zakwalifikował się do kadry juniorów młodszych Polski w kucach – mówi Tomasz Kowalski.

Od stycznia barwy Lidera reprezentuje również Zuzanna Chmiel, ubiegłoroczna złota medalistka ogólnopolskiej olimpiady młodzieży i członkini kadry Polski juniorów. W Zbrosławicach Zuzanna na koniu Revers Side w stawce 11 zawodniczek wygrała rundę juniorską wynikiem 198,163%.

W rozgrywanym równolegle halowym otwartym Pucharze Polski Południowej Elżbieta Skrzek była rundach młodzieżowych druga z wynikiem 183,243%, a Sandra Rogacka – Syachin (obie KJ Lider) w rundzie seniorskiej szósta 176,544%.