KRÓTKO: Bobrowniki Śląskie wygrały spartakiadę mieszkańców dzielnic Tarnowskich Gór

Bobrowniki Śl. – Piekary Rudne wygrały XVII Spartakiadę mieszkańców dzielnic Tarnowskich Gór, powtarzając tym samym sukces sprzed roku.

Walka o tytuł mistrza całej spartakiady trwała do ostatniej konkurencji, którą był turniej szachowy. Wygrała go Strzybnica w składzie: Agata Lizak, Marian Banasik, Jakub Lizak i Henryk Banasik. Kolejne miejsca w turnieju szachowym zajęły Śródmieście-Centrum, Sowice, Stare Tarnowice, Rybna, Bobrowniki i Pniowiec.

W ramach całej tegorocznej spartakiady rozegrano jeszcze zawody skata, boules, wędkarskie, piłki nożnej, siatkówki, biegi przełajowe i tenisa stołowego. KLASYFIKACJA KOŃCOWA SPARTAKIADY: 1. Bobrowniki 68 pkt., 2. Śródmieście 67 pkt., 3-4. Stare Tarnowice i Sowice – 66 pkt., 5. Rybna 65 pkt., 6. Strzybnica 47 pkt., 7. Pniowiec 44 pkt., 8. Osada Jana 27 pkt.