KRÓTKO: Częstochowianin wygrał turniej szachowy Ciderszach w Radzionkowie

Stanisław Wawszczak
Piotr Piesik (UKS Hetman Częstochowa) wygrał III edycję szachowego turnieju Ciderszach 2012, rozgrywanego w dniach 27-29 grudnia na hali sportowej radzionkowskiego MOSiR-u.

W zawodach Ciderszach wzięło udział 42 szachistów, a uroczystego ich otwarcia dokonał Dariusz Świercz, mistrz świata juniorów do lat 18. Tytuł ten tarnogórzanin wywalczył w listopadzie w słoweńskim Mariborze, rok wcześniej Darek wygrał mistrzostwa świata do lat 20 w Indiach i jest jednym z najmłodszych zawodników, któremu Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) nadała tytuł arcymistrza.

W kategorii open radzionkowskiego turnieju kolejne miejsca zajęli Tomasz Skrzyczek (Dors Ruda Śl.), Paweł Łęczycki (Carbo Gliwice), Maciej Janiszewski (Dors Ruda Śl.), Władysław Kuciel (Skoczek Czerwionka Leszczyny) i Jakub Lizak (AZS Politechniki Śl.). Klasyfikację kobiet wygrała Magdalena Kotuła (Strzybniczanka), przed Agnieszką Łęczycką (Carbo Gliwice) i Agatą Lizak (Strzybniczanka). Wśród 18-latków najlepszy był J. Lizak, a wśród 12-latków Szymon Turczyn (UKS G4 Tarnowskie Góry).