KRÓTKO: IX Grand Prix Radzionkowa w szachach już po drugim turnieju

WAW
ARC
Bronisław Wiechowski wygrał drugi turniej z cyklu XI Grand Prix Radzionkowa w szachach, rozegrany w Centrum Kultury Karolinka.

W zawodach rozegranych w minioną sobotę dominowali tym razem seniorzy, a prowadzący po pierwszym turnieju w kategorii open, zdobywca 6 punktów, Krzysztof Lach zajął dalsze miejsce.

Tegoroczne Grand Prix rozpoczęło się w kwietniu i tradycyjnie już jego organizatorem jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie oraz radzionkowskie Centrum Kultury Karolinka, które każdorazowo gości szachistów. Cały cykl składa się z 4 turniejów, a kolejne zostaną rozegrane 15 września i 17 listopada.

Grand Prix wygrywają zawodnicy, którzy w swoich kategoriach zgromadzą w trzech turniejach najwięcej punktów. W zawodach regularnie uczestniczy blisko 30 szachistów, w tym wielu rutynowanych, ale też i początkujących.

W drugim turnieju uczestniczyło 27 zawodników, a zawody rozegrano na dystansie 7 rund z czasem 15 minut gry dla każdego zawodnika. Wiechowski zgromadził 5,5 pkt z 7 partii, wyprzedzając Pawła Łęczyckiego – 5 pkt. i Jarosława Szyndlera - 5 pkt. Czwarte miejsce również z dorobkiem 5 pkt. zajął Henryk Fatyga. Za tą czołówką uplasowali się kolejno Damian Brożyna, Kazimierz Tchórzewski, Andrzej Musialski, Krzysztof Lach i Krzysztof Jarczewski, wszyscy po 4,5 pkt.

W grupach młodzieżowych rywalizowało tym razem 10 młodych zawodników. W kategorii młodzieżowej do lat 18 ponownie wygrał Nikodem Marek – 4 pkt. wyprzedzając Bartłonmieja Giołbasa - 3 pkt. W grupie do lat 14 wygrał Aleksander Mrugała – 3 pkt., przed Kamilem Pytlarzem – 3 pkt. i Patrykiem Przykutą 2,5 pkt. W grupie do 10 lat kolejność była jak w I turnieju, pierwszy jest Szymon Turczym 3 pkt, a za nim Jasiu Giołbas i Michał Warda po 2,5 pkt. Zawody prowadził i sędziował Rudolf Sobczyk.