KRÓTKO: Izabela Glück z Ahinsy Tarnowskie Góry zdobyła złoty medal w ju-jitsu

WAW
Nie tylko tarnogórscy karatecy i dżudocy odnoszą sukcesy w sportach walki. Izabela Glück właśnie wywalczyła złoty medal w ju-jitsu.

W minioną sobotę Izabela Glück (UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry) zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski juniorek podczas XX mistrzostw Polski seniorów i juniorów w ju-jitsu Ne-waza, Fighting i Duo system.

Ne-waza to walka w parterze, Fighting jest walką realną, a Duo system to rywalizacja zespołowa, polegająca na prezentacji obrony przez jednego zawodnika przed atakami drugiego zawodnika tego zespołu. Turniej przeprowadzono w hali widowiskowo - sportowej MOSiR-u w Zawierciu z udziałem blisko 250 zawodników z czołowych klubów w kraju.

Glück w finale wagi 57 kg w ju-jitsu Ne – waza pokonała zawodniczkę gospodarzy Annę Bieniek (KSW ARASHI). Kolejne medale, dwa srebra dla ekipy tarnogórskiej Ahinsy wywalczyły, Anna Szweda w kategorii seniorek w wadze do 55 kg i Rozalia Hajduk w kategorii juniorek w wadze do 52 kg. W finałach Szweda przegrała z Anną Woźny z AWF Wrocław, Hajduk uległa innej zawodniczce wrocławskiej AWF, Angelice Swarowskiej.

Słabiej tym razem wypadli mężczyźni Ahinsy. Wśród seniorów Łukasz Łuksza w wadze 69 kg zajął VII miejsce, Bartłomiej Hanke w wadze 62 kg V miejsce, a Dawid Golasz w wadze + 94kg IV miejsce. W grupie juniorów startował Jacek Glück, zajmując w wadze do 73 kg V miejsce.

- Golasz i Hanke są najmłodszymi rocznikami młodzieżowców, a walczyli tym razem w kategorii seniorów. W ubiegłym roku w grupie juniorów Dawid zdobył tytuł mistrza Polski, a Bartek był brązowym medalistą. Obaj wystartują w październikowym Puchrze Polski młodzieżowców. Liczę, że tam się odkują – mówi Tadeusz Wójcik, trener i prezes Ahinsy.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny