KRÓTKO: Ósemka Tarnowskie Góry wygrała na wujeździe z Lipnem Stęszew

WAW
Kapitan Ósemki - Dariusz Masłyka
Kapitan Ósemki - Dariusz Masłyka Stanisław Wawszczak
W miniony weekend laskarzom tarnogórskiej Ósemki dopisało szczęście. Drużyna seniorów pokonała w wyjazdowym spotkaniu Lipno Stęszew 5:2 w meczu o mistrzostwo II ligi hokeja na trawie.

Gospodarze podejmowali tarnogórzan na nowym boisku ze sztuczną trawą i rozgrywali bardzo dobre spotkanie. Pojedynek był bardzo wyrównany, a na dwie minuty przed końcem spotkania był wynik remisowy 2:2. Wynik pojedynku otworzyli gracze Ósemki w 20 minucie, ale gospodarze natychmiast wyrównali. Po przerwie nasi znowu w 43 minucie celnie strzelili, ale pięć minut później było już 2:2. Nasi rozstrzygnęli spotkanie dopiero w samej końcówce.

W Ósemce zagrali Paweł Piotrowski, Wojciech Karwath, Michał Lipiński, Piotr Śpiewok, Kamil Langer, Wojciech Smoła, Adam Cieślik (1 bramka), Rafał Sołtysik (1), Tomasz Strzała, Przemysław Gołębiowski, Dawid Stasiowski (2), Adam Zimnicki (1).

Śladem seniorów poszli również najmłodsi i w sobotę wygrali swoje mecze w turnieju Śląskiej Ligi Dzieci. Nasi chłopcy wygrali w drugim turnieju cztery spotkania: Ósemka - Kolejarz I 1:0, Ósemka - Kolejarz II 1:0, Ósemka - Orlęta Sosnowiec 3:0, Ósemka - Trampkarze Zabrze 3:0, jeden mecz zremisowali Ósemka - Mustangi 0:0 oraz dwa przegrali z MKS 0:2 i MOSiR Cieszyn 0:2. Po dwóch turniejach Ósemka zajmuje trzecie miejsce z równą ilością punktów co drugi zespół, lecz ma gorszy stosunek bramek.

W niedzielę młodzicy Ósemki pokonali na własnym boisku Kolejarza Gliwice 7:1 w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska Młodzików. Bramki dla naszych zdobyli Piotr Słowiński 1, Dominik Karulak 2, Jan Krawczyński 1, Michał Strzyszcz 1, Maciej Grzesiuk Maciej 1 i Kamil Pielewski 1. Drużyna juniorek młodszych Ósemki, występująca w eliminacjach do OOM 2012 uległa w Siemianowicach drużynie MKS 3:7, a bramki w tym spotkaniu zdobyły Maria Śniegórska 1 i Klaudia Klyta 2. Juniorki już wcześniej zapewniły sobie udział w barażach, które rozegrają 10 czerwca w Gąsawie. Przeciwnik naszych dziewczyn zostanie wyłoniony w rozgrywkach grupy wielkopolsko – łódzkiej.