KRÓTKO: Tarnowiczanka Stare Tarnowice wygrała w lidze okręgowej z Polonią II Bytom [ZDJĘCIA]

Krzysztof Szendzielorz
Piłkarze Tarnowiczanki Stare Tarnowice odnieśli wysokie zwycięstwo nad Polonią Bytom! Hat tricka zdobył Artur Maligłówka.

Mecz rozegrano na stadionie przy ul. Śniadeckiego w Tarnowskich Górach. Zespół Tarnowiczanki zapewnił sobie właściwie zwycięstwo nad rezerwami Polonii Bytom już w pierwszej połowie. Zespół z Tarnowskich Gór po pierwszych 45. minut wygrywał aż 5:1, a bramkę stracił i tak jeszcze dość pechowo, bo po golu samobójczym.

W drugiej połowie z Tarnowiczanki uszło już powietrze, a piłkarze nie mieli już większej motywacji, by ostrzeliwać bramkę bytomskiej Polonii. Choć tarnogórscy piłkarze pod koniec meczu trafili w poprzeczkę bramki rywali, to jednak skupiali się na kontrolowaniu gry.

Polonia zdobyła w drugiej połowie druga bramkę w kontrowersyjnych okolicznościach. Bramkarz Tarnowiczanki podał w kierunku obrońcy piłkę, by ten wykonał rzut wolny, po odgwizdanym spalonym. Piłkarze Polonii przejęli futbolówkę i wpakowali ja do siatki. Sędzie uznał, że bramka została zdobyta prawidłowo.

TS TARNOWICZANKA STARE TARNOWICE - POLONIA II BYTOM 5:2 (5:1)

BRAMKI: Mazur ('5), Daszkiewicz ('8), Artur Maligłówka ('31. '44, '45) - Paweł Jasiok ('30 sam.), Mateusz Zaczyński (82')

Skład Tarnowiczanki: Paweł Sołoducha ('65 Sebastian Mól), Paweł Jasiok, Rafał Jasiok, Łukasz Zieliński, Marcin Kostka, Dawid Jakubowski, Dariusz Daszkiewicz, Marcin Panońko ('75 Adam Fiała), Krzysztof Mazur ('72 Grzegorz Pałek), Artur Maligłówka ('75 Andrij Balytskyy)

Tarnowiczanka Stare Tarnowice zajmuje 13 miejsce z 13 pkt. w IV grupie katowickiej ligi okręgowej. W tej grupie gra także zespół rezerw Ruchu Radzionków, który 5 listopada przegrał 2:4 z MOSiRem Spartą Zabrze. Ruch zajmuje w tabeli 12 miejsce z 14 pkt. Orzeł Miedary, kolejny zespół z powiatu tarnogórskiego w tej grupie, zajmuje 6 miejsce z 23 pkt. Kolejny mecz rozegra 6 listopada z Płomieniem Połomia. Ta z kolei drużyna zajmuje 10 miejsce z 16 pkt.