KRÓTKO: Unia Ząbkowice pokonała Gwarka Tarnowskie Góry w IV lidze

SZEN
Tym razem podopieczni Jarosława Brysia (z prawej) nie mieli powodów do zadowolenia. gwarek przegrał Stanisław Wawszczak
Piłkarze tarnogórskiego Gwarka przegrali na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej z Unią Ząbkowice w VII kolejce o mistrzostwo pierwsze grupy IV ligi śląskiej.

Kolejny mecz w IV lidze piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry rozgrywali 15 września w Ząbkowicach, dzielnicy Dąbrowy Górniczej. Tamtejsza Unia okazała się silniejszym rywalem i pokonała tarnogórzan 2:1.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił w 21 minucie z rzutu karnego Tomasz Zdanowski. Tarnogórzanie zdołali doprowadzić do remisu w drugiej połowie. W 61 minucie meczu gola dla Gwarka zdobył Sebastian Foszmańczyk. Jednak Unia Ząbkowice, ponownie za sprawą Zdanowskiego i jego strzału z rzutu wolnego, zdobyła drugą bramkę i wygrała cały mecz.

Tarnogórski Gwarek po VII kolejce spadł z piątej na dziewiąte miejsce w tabeli pierwszej grupy VI ligi śląskiej. Na swoim koncie nasz zespół ma 10 pkt. Prowadzą Szombierki Bytom z 16 pkt. które w ostatniej kolejce pokonały Wyzwolenie Chorzów 2:1. Rywal Gwarka, ząbkowicka Unia, zajmuje 14 pozycję z 6 pkt.

UNIA ZĄBKOWICE - TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:2 (1:0)

SKŁAD GWARKA: Masarczyk - Cymerys, Stanicki,Wujek,Gajda (78' Janusz) - Panak (46' Brzezina), Majecki, Kozieł (74' Krzęciesa), Polis - Urbainczyk (46' Foszmańczyk),Kajda

SKŁAD UNII ZĄBKOWICE: Żak - Taraszkowski, Chmielewski, Zdanowski, Sawicki - Śmiłowski (87' Makuch), Pietrkiewicz (35' Głośny), Jaźwic, Kowalik - Krzyżowski(89' Nowak), Gmaj (80' Potyka)