KRÓTKO: Wyniki drużyn piłkarskich z powiatu tarnogórskiego po X kolejce rozgrywek bytomskiej A klasy

Zobacz, jak grały zespoły z powiatu tarnogórskiego w X kolejce bytomskiej A klasy. Sokół Orzech wygrał z Rodłem Górniki.

Mecz, zapowiadający się na jednostronny pojedynek aspirującego do awansu Sokoła Orzech i ostatniego w tabeli Rodła Górniki przyniósł sporo emocji. Już w 9 minucie spotkania goście objęli prowadzenie, po solowej akcji kapitana Rodła, Adama Osmańczyka. Nasi w tym okresie grali wyjątkowo niepewnie w linii obrony, a na dodatek pod bramką gości zawodzili strzelecko.

Obraz gry odmienił się dopiero w 23 minucie, kiedy to wyrównującą bramkę zdobył Paweł Piekarczyk. Do przerwy więcej bramek nie padło, chociaż Sokół nieustannie atakował. Tuż przed przerwą jeden z graczy Rodła zobaczył czerwoną kartkę i od tego momentu nasi grali z przewagą jednego zawodnika. Kolejne trzy bramki dla Orzecha strzelił Adrian Biela, najpierw w 59 minucie, potem w 68 minucie, wreszcie ustalił wynik na 4:1 w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

- Zbyt długo męczyliśmy się z najsłabszym zespołem A klasy. Cieszą trzy punkty, które dają nam miejsce w czołówce. Jest w niej kilka silnych drużyn, które między sobą stoczą pojedynek o miejsce premiowane awansem. Niespodzianką jest dobra gra Suchej Góry, która w ubiegłym sezonie ledwo wybroniła się przed spadkiem – mówi Marek Tomczyk, trener Sokoła.

Dzięki wygranej Sokół wyszedł w tabeli na pozycję wicelidera, tracąc dwa punkty do Rozbarku Bytom. Zobaczcie naszą fotorelacje z meczu w Orzechu. Z pozostałych naszych drużyn Górnik Bobrowniki pokonał KS Piekary 4:1, a Sparta Tworóg - Arki Bożka Bytom 1:0, Odra Miasteczko zremisowała z Dramą Zbrosławice 1:1, Orzeł Koty przegrał w Piekarach Śl. z Andaluzją 3:1, a Unia Świerklaniec u siebie z Tempem Stolarzowice 0:1. Górnik dzięki wygranej wyszedł w tabeli na czwarte miejsce tracąc do Sokoła dwa punkty.

LKS SOKÓŁ ORZECH – RODŁO GÓRNIKI 4:1 (1:1)

BRAMKI: Piekarczyk (23), Biela (59, 68, 90) – Osmańczyk (9)

SOKÓŁ: Daniel Miodek – Mateusz Hanak, Arkadiusz Hanak, Łukasz Drabik, Marcin Wajs (46, Bartłomiej Wylężek) – Wojciech Neuman, Maciej Janusz (88, Artur Ślendakowski), Adrian Biela, Szymon Weber, Łukasz Dembiński (83, Łukasz Szołtysik) - Paweł Piekarczyk (80, Jakub Surowiec).