Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park Wodny w Tarnowskich Górach idzie do remontu [WIZUALIZACJE]

Tomasz Klyta
Tak mają wyglądać w drugiej połowie 2018 roku szatnie oraz łazienki w tarnogórskim parku wodnym
Tak mają wyglądać w drugiej połowie 2018 roku szatnie oraz łazienki w tarnogórskim parku wodnym Agencja Inicjatyw Gospodarczych
Park wodny w Tarnowskich Górach był pierwszym tego typu obiektem w woj. śląskim. Już nie jest jedyny, ani najnowocześniejszy. Dlatego zarządca obiektu planuje w tym roku wyremontować go za około 4 mln zł.

Otwarcie pierwszego w regionie parku wodnego nastąpiło 16 marca 2001 roku i nie było huczne. Na uroczystości był m.in. ówczesny burmistrz Tarnowskich Gór, Piotr Hanysek i ksiądz, który poświęcił obiekt. Za to Eugeniusz Michalik, pierwszy prezes spółki Agencja Inicjatyw Gospodarczych, która zbudowała obiekt, został wrzucony do wody.

Od tego dnia minęło 16 lat a sam Park Wodny został odwiedzony przez około 8,5 mln osób. W przypadku tego typu obiektu, kilkanaście lat to cała epoka. Dlatego też spółka AIG planuje w tym roku remont aquaparku.

– Najbardziej zależy nam na remoncie części widocznej na klientów. Chcemy zmienić wygląd holu i łazienek, wymienić okładziny na ścianach i podłodze. Inaczej rozlokować kasy, aby zapewnić więcej miejsca dla odwiedzających, a nawet zmienić szafki - wylicza Michał Fajer, prezes spółki AIG.

Dużo ma się zmienić jednak także w tej części, której klienci nie zauważą. Zarządca obiektu chce unowocześnić technologię basenową. Chodzi m.in. o system uzdatniania wody, dozowania chemii basenowej czy mechanizmy sterujące atrakcjami wodnymi.

– To wszystko działa poprawnie a sam park wodny spełnia wszystkie narzucone przepisami normy. Nasze urządzenia mają już jednak swoje lata i niektóre części zamienne już nie są produkowane - mówi Fajer. Ostatnimi elementami, które mają zostać zmodernizowane, są komputerowy system obsługi klientów i monitoring dla ratowników.

Prace mają się zacząć we wrześniu tego roku i potrwać około 12 miesięcy. Park Wodny ma być w tym czasie czynny. AIG planuje przeprowadzać remont etapami a sporą część prac wykonywać nocami. Być może jednak, coroczna, wrześniowa przerwa technologiczna zostanie przedłużona o około tydzień - zazwyczaj trwa 4 - 5 dni. Całość prac ma kosztować szacunkowo 4 mln zł. AIG już złożyła dwa wnioski o dofinansowanie. Jeden do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Drugim źródłem finansowania ma być Regionalny Program Operacyjny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto