Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piknik "Drewno - surowiec wszech czasów" w Krupskim Młynie. Zobacz, jak świętowało Nadleśnictwo Zawadzkie

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Wideo
od 16 lat
Za nami kolejna impreza "Drewno - surowiec wszech czasów". W powiecie tarnogórskim 26 sierpnia odbył się piknik Lasów Państwowych w Krupskim Młynie. Gwiazdą wieczoru była Teresa Werner, znana piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego.

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA
Piknik "Drewno - surowiec wszech czasów" odbył się już w Kaletach i Świerklańcu. 26 sierpnia impreza odbyła się w Krupskim Młynie w amfiteatrze "Oczko". W ramach wydarzenia mogliśmy podziwiać akademię piłkarską na stadionie KS Nitron. Uczestnicy zabawy dowidzieli się również ciekawostek na temat właściwości drewna i jego zastosowania. Na scenie wystąpił zespół sygnalistów myśliwskich Nadleśnictwa Zawadzkie "Waltornia". Gwiazdą wieczoru była Teresa Werner, znana piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego.

Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci - bezpłatne dmuchańce, degustacje dziczyzny oraz stoiska tematyczne dla dzieci. Gościem honorowym był Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Drewno surowiec wszech czasów

Lasy Państwowe w całym kraju zaangażowały się w organizację licznych wydarzeń, promujących las. W tym roku są to rodzinne pikniki skierowane do mieszkańców poszczególnych miejscowości. Event ma promować edukację na temat znaczenia lasu w naszym życiu. W końcu to ekologiczny, odnawialny surowiec, któremu warto poświęcić chwilę uwagi...

Jak podaje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, szacuje się, że współcześnie drewno ma ok. 30 tys. zastosowań: drewno i materiały drewnopochodne są wykorzystywane m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.

- Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystujemy na tak wielką skalę. Jest niezbędnym elementem modnego dziś życia w stylu „eko", w harmonii z naturą i w zdrowiu. W obliczu zmian klimatycznych ważne jest też to, że nie tylko żywe drzewa wiążą znaczne ilości dwutlenku węgla. Wielkim magazynem CO2 są również produkty z drewna - podaje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Według danych podanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach w ciągu ostatnich dwóch dekad zużycie drewna w naszym kraju wzrosło aż dwuipółkrotnie. W 1990 r. Polak przeciętnie zużywał rocznie równowartość 0,4 m sześc. drewna okrągłego, a obecnie – ponad 1 m sześc.

- Można się spodziewać, że ten wskaźnik jeszcze bardziej wzrośnie – do wartości podobnych jak w innych krajach europejskich (Niemiec zużywa rocznie średnio 1,7 m sześc. drewna, Czech – prawie 1,5 m sześc., Włoch– 1,1 m sześc.) - podaje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto