Reaktywacja Ruchu Radzionków w III lidze na remis [ZDJĘCIA]

Krzysztof Szendzielorz
Ruch Radzionków - Start Namysłów
Ruch Radzionków - Start Namysłów Mikołaj Suchan
Reaktywacja Ruchu Radzionków w III lidze odbyła się 10 sierpnia. Nasi piłkarze w pierwszym meczu sezonu 2013/2014 po roku nieobecności w rozgrywkach piłkarskich zremisowali ze Startem Namysłów.

Reaktywacja Ruchu Radzionków w drugi weekend sierpnia rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej (grupa północna) w sezonie 2013/2014 wypadła średnio. Radzionkowianie na stadionie w Stroszku zremisowali ze Starem Namysłów 1:1.

Jedyną bramkę dla Ruchu Radzionków strzelił w 23 minucie gry Tadeusz Urbainczyk, który jeszcze w minionym sezonie grał w Gwarku Tarnowskie Góry i był najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny w IV lidze.

Goście z Namysłowa wyrównali w II połowie, a dokładnie w 64 minucie za sprawą bramki strzelonej przez Samborskiego. Ruch Radzionków po pierwszej kolejce III ligi północnej grupy opolsko-śląskiej zajmuje 7 miejsce. Razem z czterema innymi zespołami ma po 1 punkcie. Kolejny mecz Ruch Radzionków zagra 14 sierpnia o godz. 18 na wyjeździe z rezerwami Ruchu Chorzów.

RUCH RADZIONKÓW - START NAMYSŁÓW 1:1 (1:0)
BRAMKI: Urbainczyk 23' - Samborski 64'
RUCH RADZIONKÓW: Poturalski - Sroka, Zdanowski, Wandzik, Korzeniowski, Sadowski (88' Twardawa), Popiel, Suchecki, Urbainczyk, Cziba, Toszek (83' Cepek). Trener: Osyra.
START NAMYSŁÓW: Rozmus - Janda (81' Smolarczyk), Zalwert, Żołnowski, Błach Kamil (86' Zajączkowski), Biliński (62' Łątka), Szpak, Bonar, Wilczyński (56' Błach Krystian), Pabiniak, Samborski. Trener: Kowalczyk.