Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

“Rowerzyści są wszędzie”. Nowa kampania władz Tarnowskich Gór. O co w niej chodzi?

RED.
Tarnowskie Góry. ”Rowerzyści są wszędzie to nowa kampania władz Tarnowskich Gór skierowana dla mieszkańców. Ponieważ to z ich inicjatywy rowery mają dozwolony wjazd na ul. Krakowską oraz ul. Staropocztową

Zarówno kierowcy, jak i piesi często przeklinają cyklistów. Według niektórych rowerzyści są absolutnie wszędzie. Stąd też nowa nazwa kampanii stworzonej przez Urząd Miasta Tarnowskie Góry „Rowerzyści są wszędzie”.

Od 19 grudnia wchodzą pierwsze zmiany w organizacji ruchu na ul. Staropocztowej oraz Krakowskiej. Od teraz przemieszczając się tymi drogami, będziemy mogli natknąć się na rowerzystę. Na szczęście ciągle nie musimy tam uważać na samochody. No, chyba że chodzi o taksówki. Bądź też aktualnie jest pora od godziny 18:00 do 9:00 - wtedy spotkamy tzw. „dostawczaki’. Warunki dojazdu do konkretnych posesji nie zostaną zmienione.

- W Tarnowskich Górach do połowy przyszłego roku ma zostać stworzone blisko 30 km nowych dróg rowerowych. To, co pokazują inne miasta to to, że mieszkańcy korzystają z rowerów zarówno rekreacyjnie, jak i użytkowo podczas dojazdów do szkoły lub pracy. To samo widzimy w Tarnowskich Górach. W słoweńskiej Lublanie po wybudowaniu 40 km dróg dla rowerów liczba rowerzystów w ruchu miejskim w ciągu roku wzrosła pięciokrotnie.

Mieszkańcy decydują

Co ciekawe drogi zostały otwarte dla ruchu rowerowego dzięki 1111 anonimowym mieszkańcom Tarnowskich Gór

- Drogi zostały otwarte dla rowerzystów z inicjatywy mieszkańców Tarnowskich Gór. W miesiącach: wrzesień, październik, listopad rozdano ankiety 1111 mieszkańcom miasta. Na pytanie, czym władze miasta powinny się natychmiast zająć, 91 proc. respondentów wskazało budowę dróg dla rowerów — powiedział Bartosz Skawiński, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych.

Nowe trasy rowerowe

Od 22 lipca w Tarnowskich Górach powstają nowe trasy rowerowe. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to niecałe 60 milionów złotych. Obejmuje ono przede wszystkim utworzenie centrum przesiadkowego na ul. Częstochowskiej oraz 30 kilometrów tras rowerowych. Wybudowanie tunelu przy wiadukcie pochłonie 11 milionów z całkowitej kwoty. Wszystko zostanie oddane do użytku do połowy 2023 r.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto