Ruch Radzionków pokonał Górnika Wesoła w III lidze

Krzysztof Szendzielorz
Ruch Radzionków po dziewieciu kolejkach w III lidze zajmuje 8. miejsce
Ruch Radzionków po dziewieciu kolejkach w III lidze zajmuje 8. miejsce Mikołaj Suchan
Ruch Radzionków pokonał Górnika Wesoła w IX kolejce III ligi opolsko-ślaskiej grupy północnej. Ruch Radzionków odniósł czwarte zwycięstwo w rundzie jesiennej sezony 2013/2014.

Ruch Radzionków pokonał Górnika Wesoła 1:0 (0:0) na własnym boisku w ostatni weekend wrzesnia w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi opolskiej - śląskiej (grupa północna). Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 47 minucie Damian Cziba, przechwytując piłkę odbitą przez obrońców Górnika i strzelając nie do obrony z kilkunastu metrów.

Mecz rozgrywano w ramach IX kolejki rozgrywek, a wicelider przyjechał w roli niepokonanej na boisku drużyny. Jedyną porażkę zaliczył tracąc punkty walkowerem w meczu ze Szczakowianką. Zwycięstwo nie przyszło Ruchowi łatwo, tym bardziej, że od 50 minuty podopieczni trenera Wojciecha Osyry grali w „10”, po tym jak czerwoną kartkę sędzia pokazał Damianowi Sadowskiemu za kopnięcie bez piłki.

Radzionkowianie zagrali w składzie: Poturalski – Sroka, Wandzik, Zdanowski, Farkas - Sadowski, Popiel, Suchecki, Sobas (66, Cepek), Cziba (84, Twardawa), Toszek (58, Zaborowski).

Ruch Radzonków z dorobkiem 13 pkt. zajmuje w tabeli 8. miejsce. Prowadzi Skra Częstochowa z 25 pkt. Kolejny mecz 5 października Cidry też zagrają u siebie, podejmując Szczakowiankę Jaworzno. Początek spotkania o godz. 15.30.